× Пошук публікацій на Veжa
× Пошук публікацій на Veжa

У Вінниці презентували Школу стюардес та роздали “паспорти вінничан”. ФОТОРЕПОРТАЖ

Майже 30 першачків сьогодні отримали “паспорт маленького вінничанина”, дізнались більше про Вінницю та її історію та навіть поспілкувалися із “Артиновим”. Родзинкою свята стала подорож на екскурсійному-трамвайчику “Везунчику”, який сьогодні, 8 травня, відкрив новий сезон. 

Такий насичений день для маленьких вінничан підготували у Школі стюардес-екскурсоводів, яка діє на базі КЗ “Центр підліткових клубів за місцем проживання”. Десять дівчат-екскурсоводів супроводжували клас галасливих дітлахів від Центрального парку до площі Ліверпуль та розповідали їм про визначні історичні місця та людей, найбільшу увагу приділяючи архітектору Григорію Артинову та будинкам, які він проектував.

Особливо дітям подобалось загадувати бажання. Наприклад, біля фігури Артинова на Європейській площі спершу всі намагались по черзі триматись за черевик архітектора, аби, згідно легенди, загадати здійснення найзаповітнішої мрії. Однак вже за декілька секунд діти усім класом “обійняли” фігуру архітектора, намагаючись вхопити хоч руку, хоч ніс.

Не менше уваги отримав й пам’ятник Євгенії Прунмаєр – кожен намагався на мить вхопити парасольку, аби загадати ще одне бажання.

А вже на площі Ліверпуль на малечу чекав сам Григорій Артинов, який вручав їм прапорці із зображенням малого герба Вінниці. Однак щоб його отримати, діти мали відповісти на питання стосовно як самого архітектора, так і будівель міста і варто відзначити те, що стюардеси-екскурсоводи досить добре підготували малечу.

До речі, щодо стюардес, то більшість із них вже проводили не одну екскурсію, як для дітей, так і для дорослих незважаючи на свій юний вік. Наприклад, Лілія Григорук розповіла, що вирішила стати екскурсоводом випадково, але це захоплення не відпускає вже два роки.

– Школа стюардес-екскурсоводів – це проект, де ми знайомимося з роботою самої стюардеси та вивчаємо історію нашого міста, буквально кожної вулиці та будівлі і це досить цікаво. Я вирішила стати стюардесою випадково, моя подруга розповіла про цей проект і ми записалися. Мені дуже сподобалося, я вже навчаюся другий рік, а подруга вирішила вже не ходити. Ми проводимо екскурсії, квести, мені подобається робота з дітками. Насправді, я ніколи не думала, що кожна будівля має якусь історію та легенди.

– Я вже навіть не знаю яка по рахунку це екскурсія для мене. Спершу мене дуже зацікавили самі екскурсії та історія Вінниці мені дуже подобається. Планую у майбутньому поступати в університет на спеціальність “Туризм”. Заразх працюю на “Везунчику” та проводимо піші екскурсії. З дітками буває важко, але я дуже їх люблю, вони так тягнуться до мене і це дуже круто, – додала 15-річна Катерина Кириченко.

Були й нові дівчата, для яких ця екскурсія стала першим досвідом.

– По-перше, це дуже цікаво. Можна розмовляти з дітками та розповідати людям щось цікаве про місто. Мені здається, що зараз люди мало знають про своє місто. Я для себе дізналась дуже багато і, здається, це також допоможе мені в школі, і в житті. З дітками трошки важко, не всі хочуть слухати, але є багато тих, хто хоче дізнатись щось нове, – розповіла 11-річна Єлизавета Прокопець.

Кульмінацією дитячого свята стала подорож на екскурсійному-трамвайчику “Везунчику”. Про те, що саме його чекали найбільше, свідчать захоплені вигуки та посмішки школярів.

Як виявляється, трамвайчик теж чарівний та виконує бажання. Принаймні про це розповідали стюардеси, які попросили дітей заплющити очі, уявити свою мрію, а потім голосно поплескати в долоні. Для того, аби збільшити шанси на здійснення бажання деякі дітлахи з усіх сил заплющували очі і ще додатково прикривали їх долонями.

“Везунчик” рушив у досить нетривалу екскурсію до алеї поблизу МПМ “Зоря”. Протягом подорожі школярам розповідали про легенди пов’язані із походженням назви міста, про острів Кемпа, та про козаків і лицарів.

Школярі активно брали участь в інтерактивних розвагах, відповідаючи на питання стюардес. Вже на алеї поблизу “Зорі” школярі колективно сфотографувались із “Везунчиком” , а дехто зізнався, що хоча на екскурсіях було цікаво, але найбільше сподобалось те, що не потрібно було йти на урок.

Безперечним улюбленцем школярів став сам екскурсійний-трамвайчик. Наприклад, першокласниці Валерії сподобалось все, а її однокласниця Анна розповіла, що її улюбленими моментами стали екскурсії містом та поїздка у трамвайчику.

Наприкінці поїздки діти помітно пожвавішали після того, як їм пообіцяли вручити “паспорти маленького вінничанина”. Школярі із задоволенням розглядали “документи”, а ось першокласник Костя запідозрив щось не те, прочитавши невеличку примітку, що цей паспорт все ж не є офіційним посвідченням особи: “Це ж підробка!” – недовірливо розповів він своїй вчительці.

Завершилась поїздка на Театральній, після чого школярі вишикувались та рушили назад до своєї школи.

Такий проект вже є щорічним і діятиме ще до початку червня лише для першокласників усіх шкіл Вінниці. Щоправда, познайомитися з екскурсоводами та поїздити на “Везунчику” можна буде щосуботи та щонеділі з 11:00 до 14:00. Подорож триває орієнтовно годину та включає в себе перегляд та знайомство з історичними фактами про найвідоміші місця та будівлі Вінниці. Телефон для довідок КЗ “Центр підліткових клубів за місцем проживання”: (0432) 50-82-13.

Фото Ольги Мірошниченко

Автор: Дар'я Гоц

Поділитись публікацією
Вгору