× Пошук публікацій на Veжa
× Пошук публікацій на Veжa

У Вінниці “праві” заблокували проведення ЛГБТ-заходу. ФОТОРЕПОРТАЖ

Сьогодні у Вінниці мав відбутися круглий стіл “Захист прав ЛГБТ-людей в Україні” щодо запобігання дискримінації та злочинам на ґрунті ненависті у регіоні. Проте захід так і не відбувся – його заблокували представники “правих” та консервативних вінницьких громадських організацій. 

Круглий стіл мав розпочатися о 14:00 в приміщенні вінницького “Соціохабу” на вул. Пушкіна, однак вже за півгодини до початку заходу вхід до “Соціохабу” був заблокований численою групою молодиків, частина яких була у балаклавах.

 

Хлопці тримали в руках плакати з гаслами на кшталт “Не пропагуйте хвороби, пропагуйте здоровя”, “Ні пропаганді гомосексуалізму, бісексуалізму, транссексуалізму” та представлялися активістами організації “Моноліт”. Окрім того серед присутніх були також жінки, які тримали в руках ляльки-мотанки та стверджували, що представляють організацію “Яворина”.

 

Протестувальники заявили, що хочуть потрапити на ЛГБТ-захід, однак в цьому їм перешкоджали числені поліцейські, котрі заблокували вхід до “Соціохабу”. Водночас ізсередини приміщення організатори заходу заявили, що круглий стіл – закрита подія, на котру можуть потрапити лише запрошені особи. Це обурило пікетувальників, котрі заявили, що мають право безперешкодно потрапити до приміщення, що перебуває в комунальній власності.

     

Молодики в балаклавах інколи поводили себе досить агресивно та намагалися перешкодити проведення зйомки журналістам. Зрештою, після кількох десятків хвилин суперечки пікетувальників з правоохоронцями, організатори заходу повідомили, що з огляду на ситуацію проведення круглого столу скасовано.

 

Після цього працівники поліції утворили “живий коридор” біля виходу із “Соціохабу”, аби учасники заходу змогли безперешкодно вийти з будівлі.

   

В ексклюзивному коментарі Vежі організатор круглого столу Олександр Зінченко з правозахисного ЛГБТ-центру “Наш мір” заявив, що це вже дев’ятий подібний круглий стіл, що їх проводять по країні. Подібний захід зірвали до цього лише в Ужгороді, а щодо Вінниці організатори сподівалися, що це “досить спокійний регіон”. Зінченко вважає, що це загрозлива тенденція.

Фото Ольги Мірошниченко

Автор: Андрій Качор

Головний редактор Vежі

Поділитись публікацією
Вгору