У Вінниці працює «Дошколярик» для дітей з інвалідністю

Оригінальний курс підготовки до школи для дітей з інвалідністю відкрили у центрі реабілітації «Гармонія». Його вихованці будуть навчатися у звичайних загальноосвітніх школах, тож тут дітей вчать бути самостійними та адаптуватися у суспільстві.

Двічі на тиждень у них за розкладом «цікава логіка», «невгамовні цифри», «самообслуговування», «психологія» та «розумний Букварик» — повідомляється у сюжеті телеканалу «Віта».

Ваня, Надійка, Поліна та Діана у вересні йдуть в перший клас. Зазвичай, за розкладом у них чотири уроки. Діти знають для чого приходять на ці заняття.

  • Це підготовка до школи, щоб не було так тяжко, – розповідає майбутня першокласниця Діанка Мазур у сюжеті.

Мама дівчинки розповідає, що Діана відвідуватиме звичайну школу, тому такі заняття обовязково стануть їй у нагоді.

  • Тут «Дошколярик» специфічний, тому що, окрім того, що ми ходимо по інших «Дошколяриках», тут ще навчають самообслуговуванню. А нам потрібно в школі вміти і сходити в туалет, і попросити про допомогу, – розповідає Яна Мазур.

Вчителька майбутніх першачків розповідає, що так як діткам важко писати в звичайних маленьких зошитах і прописах, для них розробили дещо більші.

Інша учениця «Дошколярика» – Надійка Боднар тут навчилася рахувати, читати і писати. Її мама також відзначає те, що дочка стала більш комунікабельною і що їй дуже подобається спілкуватися з однолітками.

Свої речі дітки складають самі, вчителька їм не допомагає – це для того, щоб у школі їм було легше самообслговуватися.

Урок триває півгодини, за цей час діталахи встигають добряче втомитися. Для цього їм влаштовують розвантажувальні перерви під час яких вони можуть пограти у різні ігри. Сюди приходять також діти, які мешкають по сусідству з центром та дошкільнята, чиї батьки тут проходять реабілітацію.

Автор: Марина Однорог

Поділитись публікацією
Вгору