У Вінниці покажуть гуцульську міфо-оперу про Олексу Довбуша

Подія, просякнута атмосферою Карпатського краю та народними міфами про ватажка опришкіського руху- Олексу Довбуша.

29 вересня у Вінницькій обласній філармонії імені М.Д. Лентовича відбудеться показ гуцульської міфо-опери-dance “Оле” за участю Івано-Франківського Національно академічного Гуцульського ансамблю пісні і танцю “Гуцулія“.

Міфо-опера ОЛЕ – Олекса Довбуш, написана за мотивами Богдана-Ігоря Антонича та Гната Хоткевича, і переповідає перекази, легенди та пісні про ватажка, героїчу історію якого пам’ятають і донині. Міфо-опера включає в себе п’ять епізодів: «Гуцульське весілля», «Гірки», «Опришки», «Месники», «Смертельний плес», у яких можна відчути жагу до боротьби, волі, незалежності та справжній гуцульский дух Олекси Довбуша, якого з любов’ю називали ОЛЕ.

Головним режисером-постановником заходу є Василь Вовкун– сценарист, народний артист України, культуролог та екс-міністр культури і туризму. Його бачення дозволить глядачу спостерігати за дійством, у якому всі герої, без винятку, стануть активними учасниками та виконуватимуть дійства, що відповідають ритуальним чи обрядовим сценаріям.- йдеться на сторінці події у мережі Facebook.

Художній керівник та головний диригент- народний артист України Петро Князевич, який вже понад 46 років працює в ансамблі пісні і танцю “Гуцулія”, та здійснює музичне оформлення таких композицій як «Гуцульське весілля», «Святкова гуцулка», «Свято на полонині», «Ой піду я межи гори»- вказано на сторінці енциклопедії сучасної України.

Гуцульська опера-данс, вирізняється з-поміж інших осучасненою формою сценографії та нетрадиційною подачею. Етнічні танці з шаленим ритмом, незвичний звукоряд та музичні акценти, модернізовані костюми та реквізити- є особливістю інсценізації історій про народного героя.

Квитки на етно-оперу можна придбати в касі Вінницької обласної філармонії та в електронній касі ТУТ
Вартість квитка становить 100 грн.

Початок вистави о 18:30. Додаткова інформація за телефонами: (0432)66-13-50, (0432)66-06-91, (093)027-75-70

You Tube- Natali smt

 

 

 

Автор: Дарія Марущак

Поділитись публікацією
Вгору