У Вінниці покажуть фільм про ув’язненого Кремлем режисера Сенцова

Спеціальний показ документального фільму «Процес» Аскольда Куркова, приурочений до дня народження його головного героя — українського режисера Олега Сенцова, відбудеться вже завтра просто неба. Окрім цього, можна буде підтримати Олега Сенцова та його сім’ю.

13 липня о 21.30 у кінотеатрі просто неба поблизу кав’ярні «Чорна кішка білий кіт» відбудеться показ документального фільму «Процес» про українського режисера Олега Сенцова, який з серпня 2015 року знаходиться за ґратами в Росії.

Під час протестів в Києві зимою 2014 року, український кінорежисер Олег Сенцов став активістом Автомайдану. А після початку анексії Криму повернувся до Сімферополя і активно виступав за єдину Україну. 10 травня 2014 Сенцов був заарештований співробітниками російських спецслужб за звинуваченням у тероризмі та підготовці підриву пам’ятника Леніну та меморіалу Вічного вогню в Сімферополі.

Крім Олега в цій справі були заарештовані Олександр Кольченко, а також Геннадій Афанасьєв та Олексій Чирній. У серпні 2015 року в Ростові-на-Дону відбувся суд над Сенцовим і Кольченко. Незважаючи на відсутність переконливих доказів, відмову одного з ключових свідків звинувачення у справі Сенцова-Кольченка – Геннадія Афанасьєва давати свідчення і заяв, що попередні свідчення були дані під тиском, суд виніс вирок – 20 років позбавлення волі для Сенцова. Міжнародними організаціями з прав людини Сенцов визнаний політв’язнем. Міжнародна кінематографічна спільнота веде активну боротьбу за звільнення Олега Сенцова.

Зйомки стрічки про Олега Сенцова розпочалися в серпні три роки тому одночасно в Києві та Москві. Режисера фільму Аскольда Куркова, який особисто знає Олега, настільки сильно вразило ув’язнення Сенцова, що він за допомогою документального фільму вирішив показати обставини його справи.

Зйомки тривали більше року. Через те, що будь-яка зйомка Олега, окрім як у залі суду, неможлива, довелося шукати інші можливості аби познайомити глядача з героєм. Режисери вирішили розповісти історію Олега через інтерв’ю з близькими йому людьми, через його тексти, іноді за допомогою анімації, а також через події, які відбувались за цей рік, через історії героїв, які включились у цю справу та змінили своє життя.

  • Ідея фільму народилася з нашої власної слабкості, через те, що ми не можемо вплинути на долю цієї людини, яка просто хоче жити у вільній країні і знімати фільми. Здавалося б, що радянські методи «кривавого терору» давно минули, але події сьогодення, на жаль, свідчать про зворотнє. Ми сподіваємося, що завершений фільм, стане внеском у міжнародну кампанію із захисту Олега Сенцова і допоможе йому повернутися на свободу. Іноді у нас немає права мовчати, – писали режисери стрічки на сторінці «Спільнокошт». Саме завдяки цьому проекту режисерам вдалося втілити проект у реальність та зібрати суму у більше, ніж 42 тисячі гривень.

Міжнародна прем’єра фільму відбулася у позаконкурсній програмі на 67-му Берлінському кінофестивалі. Показ було організовано спільно з Європейською кіноакадемією, яка впродовж двох років закликає до звільнення Сенцова. Лист із такою вимогою свого часу підписали десятки європейських кінематографістів – Вім Вендерс, Кен Лоуч, Агнешка Голланд, Педро Альмодовар та інші. Перед початком фільму пройшов флешмоб – гості прем’єри підняли таблички з хештегом #FreeSentsov.

На показі вінничани можуть не лише дізнатися історію Олега Сенцова, але й підтримати ув’язненого режисера та його сімю.

  • В цей день у всіх вінничан є можливість підтримати режисера, що ще з 2014 року знаходиться за ґратами в Росії. Ви можете вибрати свій спосіб це зробити, або вибрати один із наших варіантів: 1) Особисто фінансово допомогти сім’ї режисера, або комітету, що опікується питанням “Кримських заручників”.
    2) Допомогти фінансово через нашу кав’ярню – просто зробивши будь-яке замовлення в нас 13 липня. Ми зобов’язуємось 10% виручки цього дня перерахувати сім’ї режисера від імені ЧОРНА КІШКА БІЛИЙ КІТ – українська кав’ярня в самому серці Вінниці.
    3) Написати особистого листа режисеру зі словами підтримки. Як це зробити – дивись тут
    пишеться на сторінці кавярні «Чорна кішка білий кіт».

Показ документального фільму одночасно відбудеться більше, ніж у 20 містах України.

Фото: Спільнокошт та detector media

 

Автор: Марина Однорог

Поділитись публікацією
Вгору