× Пошук публікацій на Veжa
× Пошук публікацій на Veжa

У Вінниці показали “червону картку” для Кремля і вимагали свободи Сенцову. ФОТО, ВІДЕО

Звільнити режисера Олега Сенцова та Олександра Кольченка, Станіслава Клиха та Миколу Карп’юка, а також решту українських та кримсько-татарських політв’язнів, котрі зараз перебувають в російських тюрмах, вінницькі активісти закликали сьогодні, 2 червня біля Вежі на Європейській площі.

Понад два десятки людей вийшли в центр Вінниці з плакатами, великою “червоною карткою для Кремля”, а також з футбольними суддівськими свистками. Цими атрибутами учасники акції хотіли не лише вкотре привернути увагу до десятків політв’язнів, що утримуються в Росії, але й закликати українців та увесь світ бойкотувати Чемпіонат світу з футболу, що невдовзі стартує в РФ.

 – Олег Сенцов ретельно розрахував своє голодування в російській тюрмі. Він не виключає, що може померти в тюрмі саме під час початку футбольного чемпіонату, аби таким чином викликати всесвітній резонанс, – говорить одна з учасниць акції, малюючи на плакаті напис “Свободу Сенцову”.

Поки на площі відбувалися традиційні суботні весільні фотосесії, учасники акції вилаштувалися півколом біля вежі, взявши до рук плакати з написами “На чемпіонаті світу вболіваю за політв’язнів”, “We know what you did to Sentsov”, “Save Oleg Sentsov” та інші.

На початку акції активісти зачитали список політв’язнів, котрі незаконно утримуються в Росії, серед яких мало не половина – представники кримсько-татарського народу. За тим з короткими виступами на підтримку політв’язнів виступили й самі кримські татари, які перепросили, що спілкуються російською мовою.

– Колись давно, подорожуючи Росією, я пролітав над тундрою, над тією тюрмою, де зараз перебуває Олег Сенцов. Ви знаєте, вона навіть з повітря виглядає страшно, не кажучи вже про те, що відбувається там всередині. Я хотів би щоб ті вболівальники, які прилетять літаками на цей чемпіонат світу, також подивилися з повітря на цю тюрму і уявили, що собою являє нинішній путінський режим, – сказав вінницький художник Віктор Байрак, котрий брав участь в акції зі власноруч намальованим плакатом.

Після цього представниця Фундації регіональних ініціатив Марина Тужанська закликала одного з учасників акції підняти догори “червону картку для Кремля”, а решту активістів – засвистіти у футбольні свистки:

– Ми закликаємо усіх свідомих людей по всій Росії під час чемпіонату світу з футболу в своїх містах також підняти такі “червоні картки” для Кремля і засвідчити свою солідарність з усім світом проти злочинів кремлівського режиму. Свободу Олегу Сенцову!, – сказала Тужанська.

Наприкінці акції кожен з учасників мав змогу залишити своє повідомлення Кремлю на “червоній картці” – ця картка лишатиметься на площі до вечора, аби кожен охочий вінничанин міг зробити те саме.

Окрім того сьогодні о 21:00 на площі Гагаріна відбудеться благодійний показ фільму “Процес” про репресії проти Олега Сенцова. Під час показу буде організований збір коштів на підтримку родини українського режисера.

Нагадаємо, що український режисер Олег Сенцов був звинувачений російською владою у сфабрикованій справі про тероризм. Російський суд присудив Сенцову 20 років ув’язнення в тюрмі суворого режиму, що розташована поблизу полярного кола. У відповідь на це Олег Сенцов оголосив безстрокове голодування, воно триває вже 17 днів. Загалом в російських тюрмах перебуває понад 70 репресованих українців та кримських татар з політичних мотивів.

Автор: Андрій Качор

Головний редактор Vежі

Поділитись публікацією
Вгору