У Вінниці почали будувати козацький корабель за 12,6 мільйонів. ФОТОРЕПОРТАЖ

Півсотні працівників, п’ятеро членів екіпажу та вісім місяців роботи потрібно для того, аби 14-метрова козацька чайка – колись бойовий корабель, а в даному випадку – прогулянкове судно – вийшло на воду Південного Бугу вчасно, у травні 2018-го року.

А ще – 12 мільйонів та 600 тисяч гривень: саме таким є кошторис для будівництва корабля, яке сьогодні урочисто розпочалося у Вінниці на Тяжилові.

Автор амбітної ідеї, вінничанин Анатолій Оболонський, вирішив відтворити легендарне козацьке судно у Вінниці після відвідин корабельної регати в Норвегії шість років тому.

  • Я потрапив на цю виставку в 2011-му році та був вражений, що там виявилося багато дерев’яних кораблів. До цього моменту я думав, що нині їх роблять виключно з металу, однак там було багато парусників та дерев’яних яхт. Саме тоді я захопився наміром збудувати й собі судно: козацьку чайку довжиною в 14 метрів, – розповідає п. Анатолій.

  • Досвід зі створення суден в Анатолія Оболонського досить скромний: до цього він збудував лише 50-кілограмовий човен, який, втім, може нести на собі 300 кілограмів вантажу. Однак у своїх силах вінницький кораблебудівник не сумнівається.

  

  • – Насправді, це буде не на 100% точна копія чайки, позаяк для перевезення туристів наразі є певні технічні вимоги, наприклад – обов’язкова наявність двигуна та рятувальних шлюпок. З іншого боку, нам нічого не заважатиме вимкнути двигун та рухатися по воді на веслах, – розповідає Оболонський.

 

Автор ідеї на метровому макеті показує, як виглядатиме майбутній корабель: він зможе одночасно взяти на борт 30 чоловік, а команда буде у складі п’яти членів екіпажу. Окрім палуби на кораблі також має бути і кают-компанія.

     

Кошти на створення корабля Анатолій Оболонський планує збирати “всім миром”: у вінничан, підприємців, допомогти з фінансуванням також обіцяла і Вінницька міська рада. Наразі ж підтримати будівництво може кожен охочий, хто придбає сертифікат за 200 гривень. Маючи такий сертифікат, його власник зможе дві години разом зі супутником чи супутницею прогулятися на цьому кораблі. Звісно, коли він буде добудований.

 

Сьогодні, у супроводі народних музик та юних співачок, за участі священника урочисто почали формувати кіль корабля, який буде зроблений повністю з дубу.

   

Право скріпити дві частини майбутнього кіля отримав святий отець та один з помічників Анатолія Оболонського.

     

Вже після цього команда з 50-ти працівників має продовжити роботи, аби в травні спустити чайку на Буг. А назву для судна обіцяють обрати на конкурсі, врахувавши побажання вінничан.

Аби взяти участь в будівництві корабля або ж допомогти фінансово, а також з питань придбання сертифікату можна звернутися за телефоном о67 430 94 98, 097 602 07 70

Реквізити для фінансової допомоги:

ТОВ “ВЕРФЬ АНАТОЛЬ РЕНЕСАНС”

ЄДРПОУ: 40231090, рахунок – 2600301704797 (в гривні) МФО – 325365, Банк ПАТ “КРЕДОБАНК” у м. Вінниця.

Фото Андрія Завертаного

                                     

Автор: Андрій Качор

Головний редактор Vежі

Поділитись публікацією
Вгору