× Пошук публікацій на Veжa
× Пошук публікацій на Veжa

У Вінниці планують відреставрувати та продати готель “Південний Буг”

У Вінниці планують реставрувати та продати готель “Південний Буг”. Стартова ціна комплексу – готелю та ресторану – становить 33 мільйони 792 тисячі 322 гривні (без ПДВ).

Як розповів Vежі директор Департаменту комунального майна Вінницької міської ради Ігор Шутак, за умовами договору купівлі-продажу, майбутній власник комплексу має спочатку орендувати його та здійснити реконструкцію, відповідно до концепції “Вінницької милі”, оскільки “Південний Буг” розташовано на ділянці, реконструкція якої передбачається зазначеним проектом.

Продаватиметься цілісний майновий комплекс готельного комплексу “Південний Буг” загальною площею 10 920,4 метрів квадратних. Об’єкт складається з двох частин, які з’єднані між собою переходом (холом).  Основна частина – готель, друга частина – ресторан.

Готельний комплекс введений в експлуатацію у 1971 році. Технічний стан будівельних конструкцій будівлі – ІІІ (непридатний для нормальної експлуатації) та такий, що потребує проведення капітального ремонту з підсиленням конструкцій.

Земельна ділянка площею 0,6563 га, кадастровий номер 0510100000:03:007:0006, цільове призначення: 03.07 “Для будівництва та обслуговування будівель торгівлі”, форма власності – комунальна власність. Інформація про балансоутримувача: Департамент житлового господарства Вінницької міської ради.

Відповідне рішення “Про затвердження умов продажу цілісного майнового комплексу готельного комплексу “Південний Буг” та інформаційного повідомлення про проведення його продажу на аукціоні” опубліковано на сайті міської ради.

– Новий власник протягом вказаних термінів має звернутись до міськради з проханням оформити право землекористування, отримати необхідні від Департаменту та архітектури та органів виконавчої влади всі вихідні дані та отримати дозвіл на початок проектування реконструкції зі збереженням готельного комплексу із супутніми функціями, здійснити цю реконструкцію протягом двох років. Після цього у нього (власника – авт.) виникає право придбати земельну ділянку після введення в експлуатацію, тобто коли буде прийнятий в експлуатацію, він у праві звернутися, щоб отримати у власність земельну ділянку і замість оренди сплачувати земельний податок, – пояснив Ігор Шутак.

Ігор Шутак також зауважив, що реконструкція готелю має здійснюватися таким чином, щоб вигляд комплексу гармонійно “вписувався” у навколишній простір.

– У планах влади, та й мешканців, думаю, теж – здійснення повної реконструкції проспекту Коцюбинського, від залізничного вокзалу і практично до центрального мосту. Якщо ця будівля, скажімо, така знакова та значуща, є на цьому відрізку, то хотілося б новий власник ув’язував своє бачення розвитку бізнесу і реконструкції цього об’єкту з тими баченнями, які складаються та проектами реконструкції, які обговорюються. Тобто щоб реконструкція об’єкту гармонійно поєднувалась із реконструкцією всієї вулиці. Також пропонується розглянути всім містянам питання повернення трамвайної колії на проспект Коцюбинського, тобто це є в планах. Якщо на це буде підтримка та згода мешканців міста та фінансова можливість, то було б цікаво здійснювати такий комплексний благоустрій, як, наприклад, в нас сьогодні на Замостянській.

Гаслом «Вінницької милі» є: «Новий стандарт міського простору». Проект названий на честь проспекту Коцюбинського, довжина якого сягає милі. За право реконструкції проспекту змагалися команди з 16 міст України, а першість вибороли учасники з Києва, Львова та Франківська, які й будуть реалізовувати проекти реконструкції проспекту.

Читайте також: На Замостянській відновили рух автомобілів. ФОТО

На Замостянській висадили останні дерева – сакури. ВІДЕО, ФОТО

Тож, як зазначено у проекті рішення, першим етапом стане передача земельної ділянки, де розташований об’єкт, в користування на умовах оренди (зі зміною її цільового призначення з 03.07. «Для будівництва та обслуговування будівель торгівлі» на 03.08. «Для будівництва та обслуговування об’єктів туристичної інфраструктури та закладів громадського харчування»). Орендуватиме ділянку власник протягом періоду проектування та реконструкції об‘єкту.

Майбутньому власнику буде надано передпроектні концептуальні рішення (реалізація проекту «Вінницька миля» – комплексної реконструкції проспекту Коцюбинського, площі Героїв Чорнобиля, площі Перемоги та площі Привокзальної), необхідних для обґрунтування реконструкції (техніко-економічних показників) об‘єкту.

Також договором окремо прописано, що потрібно не допустити звільнення працівників приватизованого об‘єкта з ініціативи нового власника (Покупця) чи уповноваженої ним особи (за винятком звільнення на підставі пункту 6 статті 40 Кодексу Законів про працю України або вчинення працівником дій, за які законодавством передбачено звільнення на підставі пунктів 3, 4, 7, 8 статті 40 і статті 41 Кодексу Законів про працю України) протягом шести місяців з дня переходу до нього права власності на об‘єкт.

Під час наступної сесії це питання має бути включене до порядку денного і, якщо його підтримають депутати, на сайті публічних закупівель ProZoro буде розміщене офіційне оголошення з умовами продажу. Аукціон планують влаштувати 28 січня 2019 року.

Читайте також: 50+1 проект, який планує реалізувати Вінниця до 2030 року

Автор: Юлія Плахтій

Журналіст

Поділитись публікацією
Вгору