У Вінниці планують відкрити Почесне консульство Латвії

У Вінниці планують відкрити Почесне консульство Латвійської Республіки. Про це стало відомо сьогодні під час офційної зустрічі керівництва області та представників місцевої влади  з Надзвичайним і Повноважним послом Латвійської Республіки в Україні.

Нині Почесні консульства Латвії є в Одесі, Львові, Чернігові. На думку пана посла Пойканса і представників облсті, відкриття консульства автоматично активізує і укріпить стосунки між Латвією та Вінницькою областю.

  • Я хотів би підтримати вашу пропозицію про відкриття у місті Вінниці Почесного консульства Республіки Латвії у Вінницькій області, – каже голова облдержадміністрації Валерій Коровій. – Це для нас дуже знаково і важливо. Тому що поряд з Генеральним консульством Республіки Польщі у нас вже є Почесне консульство Республіки Молдови. Буквально за три-чотири місяці роботи Почесного консульства ми побачили стрімку активізацію системи співпраці, комунікації, що дало великий поштовх для вирішення низки спільних проектів.

Читайте також: Welcome to the club: у Вінниці відкрили Почесне консульство Республіки Молдова

На початку зустрічі очільник області розповідав про Вінниччину: від історії краю, економічних здобутків до культурних проектів, в тому числі про оперний фестиваль.

Час від часу представники Латвійського посольства кивали головами та щось занотовували.

  • Ціль нашого візиту – розгляд можливості зміцнення стосунків, – каже надзвичайний і Повноважний посол Латвійської Республіки в Україні Юріс Пойканс. –  У вас дуже добра, як ви вже відмітили, економічна база. Ви фактично весь час знаходитеся на перших місцях у різних рейтингах.

Як відзначив пан посол, відкриття Почесного консульства Молдови у Вінниці зайняло рік. Тому коли відкриюють консульство Латвії, важко сказати. Однак Юріс Пойканс зауважив, що затримка через складність процедури з української сторони, тоді як у Латвії цей процес відбувається набагато швидше.

  • Що міг би тут робити Почесний консул, як я бачу, по-перше, це торговельно-економічні зв’язки. По-друге, це освітня сфера. Багато наших університетів досить часто приїзджають до України, беруть участь у різних видах виставок, обмінах. По-третє, це все, що стосується культури та спорту.

Крім того пан посол зауважив, що робота такого консульства сприяла в організації поїздок делегацій із Вінниччини переймати досвід Латвії.

Також пан посол анонсував у березні наступного року візит прем’єр-міністра України до Латвії, який планують об’єднати з проведенням бізнес-форуму, де б хотіли бачити і підприємців з Вінниччини.

Наприкінці зустрічі відбувся обмін подарунками, де латвійці презентували пакети, в яких був напій і пожартували, що то бальзам, який у Латвії добре смакує зі шпротами.

Фото автора, головне – baltnews.lv

Автор: Валерія Жовтун

Поділитись публікацією
Вгору