× Пошук публікацій на Veжa
× Пошук публікацій на Veжa

У Вінниці підписали меморандум про співпрацю з платформою “Tech Ukraine”. ФОТО

Сьогодні, 10 вересня, Вінницька міська рада розпочала співпрацювати з новою українською платформою “Tech Ukraine” та проектом «СИНХРО ПРОСТІР», у межах їх ініціативи “Startup-in-Residence”. Завдяки такій співпраці чиновники та спеціалісти з різних сфер зможуть разом знайти рішення для різних міських викликів за допомогою стартапів. 

Відсьогодні Вінниця стала партнером програми інноваційних рішень «TechUkraine: Startup-in-Residence», яка дозволить місту ефективніше вирішувати міські проблеми, завдяки створенню відповідних стартапів фахівці.  Зустріч відбулася за участі міського голови, членів департаментів да представників платформи “Tech Ukraine”.

Startup in Residence (STiR) – це програма від ініціативи Tech Ukraine, створена за прикладом схожої програми, успішно реалізованої в Амстердамі. Основні цілі STiR – це вирішення проблем міст за допомогою інноваційних підходів, а також розвиток Startup екосистеми в Україні. STiR – програма інкубації для стартапів, які мають ідеї для вирішення конкретних проблем муніципалітетів. STiR підбирає талановиті команди підприємців, IT-експертів та допомагає їм у розробці інноваційного продукту.

Програма дає можливість прискорити економічний розвиток, створити нові робочі місця та розробити інноваційні рішення, що покращують життя містян. STiR дозволяє стартапам та інноваційним командам отримати першого клієнта – муніципалітет, а потім ще більше розширити свій проект поза межами України. У міста є можливість придбати або іншим чином інвестувати в інноваційне рішення, розроблене в тісному партнерстві зі стартапами.

Відтак, на початку зустрічі міський голова Сергій Моргунов нагадав про вже працюючі майданчики для взаємодії муніципалітету та громадськості у Вінниці, а саме іноваційни центр iHub та хаб “Місто Змістів”, а також Інноваційно-технологічний парк, який планують запустити після 2020 року. Також пан мер зауважив, що Вінниця посідає 6-те місце в IT секторі в Україні, тому важливо створювати належні умови для реалізації потенціалу молодих спеціалістів.

— Сьогоднішнє підписання меморандуму — це послідовний крок тієї системної роботи, яку ми розпочали ще у 2010 року. Я надіюсь, що запровадження таких партнерських відносин по програмі “Tech Ukraine” дасть можливість налагодити місток між муніципалітетом та бізнесом, впровадити різні цифрові технології та сервіси для вінничан і гостей нашого міста у різних сферах.

— Ми спостерігаємо за містами України і дуже радісно бачити, наскільки швидко розвивається Вінниця, —  каже Аліса Баньковська, лідерка проєкту “Startup-in-Residence” — наскільки (місто, – прим. ред.) підтримує впровадження інноваційних ініціатив. Ми сподіваємося, що разом, завдяки нашій програмі ми зможемо допомогти побудувати міцні стосунки між муніципалітетом, стартапами та інноваційними бізнесами.

Як пояснила асистентка проєкту, Анастасія Кондратюк, “TechUkraine” — це нова ініціатива, яка переймаючи досвід такої ж програми в Амстердамі та імплементує його в Україні з червня цього року. Ця платформа об’єднує різних спеціалістів (ІТ, архітектори, дизайнери, менеджери, піар, фінанси і т.д ) та налагоджує їх зв’язок з муніципалітетом для вирішення проблем та викликів міста. 

Таким чином, ця програма дозволяє мати інший підхід у роботі з чиновникам, адже завдяки співпраці із спеціалістами певні проблеми та виклики міста можуть вирішуватися шляхом стартапів, на рівні взаємодії громадського та публічного та сектору.

В Амстердамі, наприклад, у рамках цієї програми створений інформаційний стенд для жителів міста, який дозволяє ідентифікувати проблему жителя та у кілька кліків знайти відповідний орган чи заклад, який зможе задовільнити запит. Іншим цікавим впровадженням є додаток, який моніторить стан зелених насаджень у місті задля швидкого реагування у разі їх псування. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

— На цьому етапі ми будемо аналізувати проблеми і задачі від різних департаментів Вінниці, — каже пані Аліса, — і на основі поставлених задач ми будемо відбирати відповідні стартапи для їх вирішення.

Програма “Startup-in-Residence” вирішує проблеми міст у таких напрямках:

  1. Поліпшення якості життя громадян (здоров’я, екологія тощо)
  2. Забезпечення економії видатків бюджету міста;
  3. Поліпшення міської мобільності;
  4. Збільшення доходу міста.

Етапи програми:

  1. Визначення проблем та задач міста. Формулювання завдань для стартапів на технологічні рішення.
  2. Зустріч із представниками департаментів міської ради.
  3. Підписання меморандуму про співпрацю між міською радою та Tech Ukraine.
  4. Участь представників міста у заходах програми (консультації, менторство, експертиза проектів представниками профільних департаментів міської ради).
  5. Участь представників профільних департаментів міської ради у відборі проектів стартапів для подальшої імплементації в місті.

Після підписання меморандуму, члени департаменту та представники “TechUkraine” залишилися для обговорення викликів міста, які можуть бути вирішені за допомогою стартапів у рамках співпраці. Зокрема, готові стартапи будуть презентовані місту вже в грудні, з яких мають обрати ті, які поліпшать життя у міському середовищі.

 

 

 

 

 

Фото Ольги Мірошниченко

Автор: Олеся Яненко

Поділитись публікацією
Вгору