У Вінниці під час мітингу встановили пластикове погруддя Шевченку. ФОТОРЕПОРТАЖ

Сьогодні, 4 лютого, на майдані Небесної Сотні у Вінниці під час мітингу було встановлено погруддя Тараса Шевченка на п’єдесталі.

Мітинг був організований активістами, котрі протестують проти встановлення на одноіменному майдані меморіалу на честь Небесної Сотні у вигляді скульптури “Дерево свободи”. Роботи зі встановлення меморіалу загиблим майданівцям на площі  тривають саме зараз і мають бути завершені до 20 лютого – четвертих роковин розстрілів протестувальників у Києві.

 

Під час мітингу, на який зібралося кілька десятків людей, серед інших виступив депутат обласної ради Володимир Барцьось, очільники видань “Власно” і 33 канал” Ольга Маліновська і Тетяна Редько, активіст Юрій “Хорт” Павленко, волонтерка Людмила Бобровська.

 

Усі вони вимагали повернути на площу погруддя Тараса Шевченка, встановленого тут стихійно чотири роки тому. Волонтерка Людмила Бобровська у своїй промові погрожувала самоспаленням у випадку, якщо влада не виконає їхні вимоги.

Під час виступів кілька спікерів припустилися символічних обмовок: так, депутатка від “Батьківщини” Людмила Щербаківська замість меморіалу Небесній Сотні запропонувала встановити на майдані пам’ятник Юлії Тимошенко, але потім виправилася і сказала, що мала на увазі Шевченка. Ще один з виступаючих заявив, що вимагає повернути на площу пам’ятник Леніну: щоправда також виправився, і уточнив, що говорив про Шевченка. Цей же виступаючий висловив думку, що на київському майдані загинуло “всього із сотню людей”, в той час як на фронті – тисячі. Тож доречніше, на його думку, було би встановити тут меморіал саме загиблим АТОвцям.

Наприкінці мітингу група чоловіків винесла на площу постамент, оббитий червоною тканиною. За ним також винесли погруддя Шевченку.

       

Кілька чоловіків встановили погруддя на постамент, прикріпивши його саморізами. Правоохоронці, присутні в цей момент на площі, процесу встановлення погруддя жодним чином не перешкоджали.

     

За словами ініціаторів встановлення погруддя, воно виготовлено з гіпсу, однак один з лідерів мітингу Юрій Кисіль зазначив, що “за місяць – максимум два, тут встановлять повноцінний пам’ятник Кобзарю”. Однак судячи з того, з якою легкістю бюст піднімали на постамент, вочевидь він виготовлений зі значно легшого матеріалу

Точну копію такого ж погруддя, яке сьогодні встановили на вінницькому майдані, можна придбати в Мережі за ціною близько 21 тисячі гривень. Виробники подібного погруддя зазначають, що виготовлено воно з набивного полімеру.

Активісти зазначили, що дане погруддя – власність народного депутата України Павла Кишкаря і перебуває під захистом нардепа. Сам Павло Кишкар прокоментував свою ініціативу у коментарі журналісту Роману Ковальському

Фото Ольги Мірошниченко

This slideshow requires JavaScript.

 

Позначки: , , , , , , , , , , , ,

Автор: Андрій Качор

Головний редактор Vежі

Поділитись публікацією
 • єбать шабаш з політичних лузерів і популістів-пиздюків

 • blackfox

  На арєнє всьо тє жє. Багата наша земля всім, єбанатами в тому числі.
  У жертви звірячого побиття з множинними переломами щось надто квітучий вигляд, ось що Тарас Григорович животворящий робить.

 • vexillum 137

  це, поки, позначення позиції українців, а погруддя згодом буде замінено на величний пам’ятник в повний зріст!

  • blackfox

   О, звірятко з номером видає купку політичних імпотентів за українців. Величний пам’ятник теж будете на узбіжжі пластиковий купувати, бо спонсори шось жмуться на бронзу, за чотири роки не спромоглися.

   • vexillum 137

    глянь на псевдо своє, зрозумієш хто тут звірятко. а стосовно пам’ятника – проведіть голосування серед вінничан, нехай громада вирішить.

    • Роман Кайнер

     Скажи, сьогодні зареєстроване номерне, хто тобі плотить? Потім матимеш право на інші запитання.

     • vexillum 137

      ти тут місцевий дід-коментатор? боїшся щоб хліб не відбили?)) не хвилюйся, на щастя, не всі так як ти на життя заробляють. по суті дай відповідь – чому, якщо питання викликає жорстку дискусію, не організувати громадське голосування?

     • blackfox

      Жорстку дискусію воно викликає лише у вологих снах твоїх хазяїв, № 137. Яке голосування, тому що номеркам так захотілося? Був би справжній запит громади, давно б усе проголосували. Це ж тільки малиновським усіляким кожного разу чешеться аж не можеться, так до влади хочеться, але вдається тільки декілька пенсіонерок у маразмі по місту зібрати. Не сидіть в інтернеті, починайте вже на сірники пані Бобровській збирати, хоч щось робіть дієве.

  • Роман Кайнер

   Свіжозареєстроване мудило буде розповідати про позицію українців. Яке гівно тобі гроші на ботів дає, га?

   • vexillum 137

    ахахах! звісно, що гройсманам і кайнерам краще знати, яка позиція у українців)))

    • Роман Кайнер

     Ахахах! На хуй сходи, свіжозареєстрований номерний боте. І прізвище своє мокшанське скажи.

     • vexillum 137

      ти, схоже, дорогу туди добре знаєш)) мокшанське прізвище то у твого господаря, моргунова

     • Людмила Бобровская

      Брехня не лікується. Особисто мені було дуже важливо поєднання пам’ятника Небесної сотні, та бійців АТО. Шкода що автор не дочуває, або просто бреше. Цілеспрямовано про погруддя не говорила. Хотілося побачити істинне обличчя ВЕЖІ.

     • Andriy Kachor

      Уточніть, будь ласка, що саме Ви мали на увазі, коли говорили про самоспалення і автор дасть уточнення в тексті. Перекручувати Ваші слова або змінювати їхню суть я наміру не мав.

     • Людмила Бобровская

      Дякую за запитання. Уточнюю – я говорила не як захистник пам”ятника, не як протестуюча будь проти чого. Як просто мати яка розуміє що її троє дітей на фронті, на пердовій. І двоє з них були в Київі на Майдані, ятеж в КМДА в ” розстрільні дні 18 – 20 лютого.. Дехто з тих хто був з нами загинули на війні. Я мати я розумію що кожну хвилину свогожиття мої діти під смертельною загрозою. Якщо говорити чітко і відверто , то впевнено можна сказади що для м. Вінниця не припустимо не вважати полеглих на війні Майданівців не майданівцями, і не має бути так що для них місця тут не має. За кожного з них я ладна віддати своє життябо воно не варте нічого якщо я не змогла відстояти їх пам”ять . І якщо не дай Бог їх не буде тут, мені не варто жити, бо все марно, все зосередженно не в думках а недолугих вчиках від яких відчай який доводить до краю, до самознищення, шоб не бачити що відбувається краще бути там де мої хлопці котрим як на Майдані , так і на фронті ( в Аартемі) закривала своїми руками очі, котрі дивляться з портретів на площі і кожен приблизно десятий, особисто знайьомий. Якщо нінащо не здатна щоб підтримати їхню память тут звідки їх проводжали навіки, де коялась їм , вже мертвим що Вічна їм пам”ять, і не здатна її зберегти і виконати свою клятву, то краще мені горіти не в душі, словах, бездієвих дій, а насправді бути там де вони. Можливо це зупинить нерозумні вчинки які ведуть до того щоб викинути їх “кудись” . не буде діалогу , не буде їх портретів, чи екрана, чи будь якої інсталяції, не буде їм місця на площі, здатна згоріти.

      2018-02-05 14:52 GMT+02:00 Disqus :

     • Людмила Бобровская

      Про памятник Шевченку я зовсім не говорила, і не втручаюсь в це, там Бевз і інші, їх достатньо. Мені боляче що всі хто там так ” переживає” не приніс до хлопців жодної квіточки. Я цим живу, і не тому більш не амає чим зайнятись, так сталось що на Майдан поїхала заради збереження життя дітей, втягнулась, зараз дуже багато тих хто на передовій і потребує допомоги. Зійти – залишити їх без підтримки як в речах, машинах, харчах, медикаментах, так і морально психологічної. Бо іноді розмови з ними продовжуються по пів ночі. їм там теж буває чк і важко, так і страшно, так і проблематично.Мої вони, рідні, всі.

      2018-02-07 19:41 GMT+02:00 Людмила Бобровская :

 • get_more

  Моя команда по спасению Винницы

  • Роман Кайнер

   А сказати що хотів?

 • Роман Кайнер

  >очільники видань “Власно” і 33 канал” Ольга Маліновська і Тетяна Редько

  Ух ти, а коли «Власно» перестало бути Воловодюковим? Воно якось в один момент стало очевидно наскрізь джинсовим та політичним, але зміна власника пройшла повз мене. Мені справді цікава хоча б приблизна дата.

  Ну і, судячи з фізіономій зібравшихся, та й із лютого бажання розколоти на рівному місці українське суспільство, джерело фінансування неважко уявити. Недарма сбєрбанк досі себе гарно почуває в Україні.