У Вінниці отримали землю ще 27 учасників АТО, частина депутатів – проти. ПЕРЕЛІК

На минулій сесії вінницької міської ради, що відбулася 28 квітня, депутати більшістю голосів виділили 27 земельних ділянок вінничанам-учасникам АТО.

Із 51 присутніх депутатів “за” таке рішення проголосували лише 43.

Окрім учасників бойових дій на Донбасі, землю отримали також члени сімей загиблих бійців. Ще 10 військових отримали дозвіл на розробку проектів землеустрою, таким чином розпочавши оформлення документі для безкоштовного отримання землі.

Ділянки для АТОвців знаходяться переважно на нещодавно приєднаних до Вінниці, територіях, зокрема на землях колишньої Лука-Мелешківської сільської ради.

“Місце знаходження ділянок визначається під час жеребкування. Таким чином унеможливлюється корупційний ризик, оскільки всі знаходяться в однакових умовах і розмір та місце розташування наділу визначається відкрито і прозоро.

Після жеребкування учасники АТО або члени загиблих військових починають оформляти ділянки, відповідно до встановленої законодавством процедури. У Вінниці військові, які отримують наділи, сплачують лише за землевпорядну документацію, яку виготовляє проектна організація.

Матеріали, які виготовляють в департаменті земельних ресурсів міської ради, для АТОвців безкоштовні. Для сімей загиблих учасників АТО все оформлення документів здійснюється на безоплатній основі, усі витрати бере на себе міський бюджет”, – повідомляється в релізі Вінницької міської ради.

Хто не голосував?

Рішення про виділення земельних ділянок АТОВцям підтримали не всі депутати ВМР. “Утрималися” або голосували “проти” рішення про виділення ділянок представники “Свободи”, “Батьківщини”, “Самопомочі”, та “Опозиційного блоку”.

Так, зокрема, за питання №27 порядку денного сесії “Про затвердження проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок та передач земельних ділянок громадянам у власність” не голосувало “за” вісім депутатів. “Утрималися” “свободівці” Володимир Базелюк, Людмила Кондратюк, Віктор Мартинюк та Олександр Семененко.

Також “утрималися” Олександр Колісник із “Самопомочі”, Ганна Давиденко з “Батьківщини” та представник “Опозиційного блоку” Михайло Лепей. “Проти” проголосував Олександр Зєрщиков із “Самопомочі”.

Схожі результати зафіксовані і під час голосування за наступне питання –  “Про надання дозволів на розробку проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок у власність громадянам”. Не підтримали дане рішення чотири представника “Свободи” (Володимир Базелюк, Людмила Кондратюк, Віктор Мартинюк та Олександр Семененко), Ганна Давиденко із “Батьківщини”, Михайло Лепей з “Опозиційного блоку” та два представники “Самопомочі” – Олександр Колісник та Олександр Зєрщиков.

Нагадаємо, що у 2016 році учасникам АТО, сім’ям загиблих та пільговим категоріям громадян було виділено 257 земельних ділянок (в т. ч. мешканцям м.Вінниці – 129 наділів, решта – за поданнями сільських рад).

Позначки: , , , , , , , , ,

Автор: Андрій Качор

Головний редактор Vежі

Поділитись публікацією