× Пошук публікацій на Veжa
× Пошук публікацій на Veжa

У Вінниці оновили формат конкурсу проектів “Бюджет громадських ініціатив”

Цього року правила конкурсу зазнали певних змін: збільшили тривалість голосування та кількість проектів, за які можна проголосувати, а також дещо посилили умови проти фальсифікації голосів. 

Конкурсна комісія обрала 42 проекти, за які вінничани зможуть голосувати з 1 по 15 жовтня. Ідеї, які отримають найбільше підтримки та голосів мешканців міста, будуть реалізовані в 2019 році. На ці потреби в бюджеті міста на наступний рік буде передбачено 7 мільйонів гривень.

А ось виконавці проектів-переможців щоквартально звітуватимуть уповноваженому робочому органу та авторам проекту у письмовій формі про етапи реалізації ідеї.

Зауважимо, що конкурс «Бюджет громадських ініціатив м. Вінниці» влаштовується вже вчетверте. Цієї весни, з 1 квітня по 15 травня, вінничани надіслали 76 проектів, з яких комісія обрала 42, які відповідають Положенню про конкурс і потраплять на загальноміське на голосування.

До речі, раніше голосування за проекти тривало лише 10 днів, а цього року їх збільшили до 15, аби ретельніше ознайомитися із запропонованими ініціативами. Також кожен вінничанин зможе проголосувати за чотири різні проекти – два великих та два малих.

– Можна проголосувати і за меншу кількість проектів, але я впевнений в тому, що у кожного вінничанина повинна бути мотивація для того, щоб використати повністю своє право голосування, – зазначив заступник міського голови Владислав Скальський. – Для чого ми це зробили? По-перше, щоб дати можливість найбільш популярним і масштабним проектам мати якомога більше голосів. Чим більше голосів, тим краще працює математична статистика і більш помітною буде різниця між проектами під час голосування.

Зважаючи на минулорічні  фальсифікації у бібліотеках міста, тепер у Положенні про конкурс спеціально передбачено, що паперові бланки для голосування заповнюються особисто мешканцями міста в пунктах для голосування та особам, які здійснюють прийом бланків, забороняється заповнювати бланк для голосування за інших осіб.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Покарати не можна пробачити: у Вінниці вирішують, що робити з фейковими голосами за проекти Бюджету громадських ініціатив

Ще однією зміною стала заборона агітації під час голосування за проекти та розміщення агітаційних матеріалів у пунктах для голосування.

Нагадаємо, що вінничани, які внаслідок фізичних вад не мають можливості самостійно заповнити бланк для голосування або особисто проголосувати, мають право скористатись допомогою своїх рідних, близьких та інших осіб, доручивши їм подати заповнений бланк для голосування. За таких обставин довірена особа має пред`явити паспорт, відповідне посвідчення людини, яка доручила їм подати бланк для голосування.

Перелік місць для голосування

– Запрошую вінничан долучитися до розподілу видатків місцевого бюджету і проголосувати за ті проекти, які, на їхню думку, дійсно мають право на реалізацію у 2019 році, – додав Владислав Скальський. – Я впевнений в тому, що поступово якість поданих проектів буде зростати. Ці проекти все більше будуть спрямовані на те, щоб перетворювати міський простір і згуртовувати навколо цієї ідеї людей, які проживають поруч.

Пропонуємо ознайомитися із переліком проектів конкурсу «Бюджет громадських ініціатив», які виносяться на загальноміське голосування.

ВЕЛИКІ ПРОЕКТИ

(вартість реалізації від 200 000 до 1 000 000 грн)

 1. «Створення зони безпеки й комфорту частини вулиці Острозького, Довженка»: створення комфортних умов для безпечного користування прилеглою територією будинків Острозького 27-39,30-32, Довженка 31-35, , озеленення та благоустрій прилеглих до проїжджої частини територій. Заявлена вартість проекту – 1000 000 грн.

Автор – Гудзевич Людмила Сергіївна. Місце реалізації: м. Вінниця вулиці Острозького, О. Довженка, Тімірязєва

 1. «Створення сучасних умов для фізичного розвитку дітей та дорослих»: будівництво дитячого та спортивного майданчика. Вартість – 670 400 грн.

Автор: Плахотнюк Олена Сергіївна. Місце реалізації: м. Вінниця, вулиця Станція Вінниця.

 1. «Вінницька театральна студія»: створити на базі КЗ «Центр підліткових клубів за місцем проживання» Вінницьку театральну студію. Вартість – 954 900 грн.

Автор: Петренко Денис Григорович. Місце реалізації: м. Вінниця.

 1. «VinNewSport -здоровий спосіб життя для всіх без обмежень»: створення належних та доступних умов здорового та активного способу життя мешканців міста, завдяки чому збільшується кількісний склад відвідувань спортивних секцій дітьми та молоддю, включаючи людей з інвалідністю. Вартість – 539 814 грн.

Автор: Ільніцький Костянтин Федорович. Місце реалізації: м. Вінниця вул. 600-річчя, КЗ «ЗШ І-ІІІ ст.№21 ВМР»

 1. «Історія та легенди Вінниці»: видання книги «Легенди Вінниці» та створення краєзнавчої студії в приміщенні бібліотеки-філії №1. Вартість – 556 080 грн.

Автор: Пащенко Михайло Миколайович. Місце реалізації: м. Вінниця, проспект М.Коцюбинського, 49 бібліотека-філія №1

 1. «Веселка»-зона комфорту для вихованців КЗ «ДНЗ №52 ВМР», учнів КЗ «НВК:ЗШ І-ІІІ ст.-гімназії №23 ВМР», КЗ «ЗШ І-ІІІ ст. №33 ВМР» та жителів мікрорайону»: благоустрій та реконструкція частини прилеглої території КЗ «ДНЗ №52 ВМР» для створення зони комфорту. Вартість – 995 000 грн.

Автор: Шундровська Катерина Володимирівна. Місце реалізації: м. Вінниця вул. В. Порика, 17

 1. «Облаштування пляжу на березі річки Південний Буг в районі вулиці Зарічної»: облаштування пляжної зони для відпочинку різних категорій та вікових груп населення на березі річки Південний Буг, вхід від вулиці Зарічної. Вартість – 1 000 000 грн.

Автор: Цабак Людмила Петрівна. Місце реалізації: мікрорайон вулиця Київська – вулиця Зарічна.

 1. «Побудувати тротуар для мешканців в мікрорайоні «Авторинок» (Тиврівське шосе) по вул. Ярмоли Мелешко від зупинки автобуса до вул. В. Івасюка (для дітей-школярів, громадян з особливими потребами та інших категорій)»: побудувати тротуар довжиною біля 500 метрів (шириною 1,5 м) з бордюром. Вартість – 1 000 000 грн.

Автор: Кравченко Наталія Остапівна. Місце реалізації: м. Вінниця вул. Я. Мелешка «Авторинок» по Тиврівському шосе.

 1. «Моя нова Можайка»: проект спрямований на покращення якості життя мешканців мікрорайону «Можайка» – провулок 1 Київський з облаштуванням місць для відпочинку. Вартість – 1 000 000 грн.

Автор: Довгалюк Наталія Павлівна. Місце реалізації: м. Вінниця, територія мікрорайону «Можайка» – провулок 1 Київський.

 1. «Алея Закоханих. Перезавантаження»: підтримка екологічної привабливості міста шляхом озеленення природного середовища. Вартість – 1 000 000 грн.

Автор: Балацир Анастасія Олександрівна. Місце реалізації: м. Вінниця вул. А. Первозванного, 1, парк «Дружби народів».

 1. «Дозвілля рівних можливостей»: створення ігрового простору для дітей з особливими освітніми потребами. Вартість – 368 510 грн.

Автор: Костецька Оксана Анатоліївна. Місце реалізації: м. Вінниця вул. Константиновича, 21 КЗ ДНЗ №24 ВМР.

 1. «Створення соціально-культурного центру пенсіонерів»: Створення соціально-культурного центру для ефективної взаємодії пенсіонерів, бізнесу, громади і влади. Вартість – 1 000 000 грн.

Автор: Шемет Олександр Михайлович. Місце реалізації: Центральна частина міста.

 1. «Центр розвитку для дітей та молоді «Мрія» в м-ні Тяжилів»: створення центру розвитку дитини для ефективної взаємодії дітей, дітей, батьків та освітян. Вартість – 1 000 000 грн.

Автор: Дишкант Лілія Олексіївна. Місце реалізації: м. Вінниця, вул. Ватутіна 52А.

 1. «Майданчик для пляжного футболу та волейболу в Тяжилові»: створення комплексного майданчику для гри у пляжний футбол та волейбол в мікрорайоні «Тяжилів». Вартість – 1 000 000 грн.

Автор: Бурківський Ярослав Юрійович. Місце реалізації: Південно-східний берег «Родинного озера», поблизу будинку по вул. Москаленка, 54.

 1. «Первинне сортування сміття у домогосподарствах»: закупівля сміттєвих відер та кульків для сортування сміття. Вартість – 916 750 грн.

Автор: Білоус Віктор Іванович. Місце реалізації: м. Вінниця, мікрорайон «Вишенька», територія ЖЕК №7.

 1. «Благоустрій зони відпочинку для дітей на прибережному схилі озера по вул. Волошковій»: улаштування бетонних покриттів під настилання з гумових матів, встановлення дитячих гірок та огородження. Вартість – 1 000 000 грн.

Автор: Стаднічук Ольга Олександрівна. Місце реалізації: м.Вінниця, мікрорайон «Олійножировий комбінат»

 1. «Благоустрій території з улаштуванням фонтану в зоні відпочинку на вулиці Волошковій»: улаштування фонтану з укладанням тротуарної плитки, пішохідних доріжок, озелененням, освітленням. Вартість – 997 000 грн.

Автор: Муржак Антоніна Петрівна. Місце реалізації: м.Вінниця, мікрорайон «Олійножировий комбінат».

 1. «VinnytsiaTourist»: створення бази туристичних маршрутів. Вартість – 996 000 грн.

Автор: Краковецький Володимир Юрійович. Місце реалізації: територія міста Вінниця.

 1. «Водний ігровий майданчик-фонтан в м-ні «Тяжилів»: створення першого в Україні водного ігрового майданчика, який в денний час функціонує контактною водною розвагою для дітей, а у вечірній – як «сухий» світловий фонтан. Вартість – 1 000 000 грн.

Автор: Гаврилюк Анастасія Віталіївна. Місце реалізації: м. Вінниця, мікрорайон «Тяжилів», «Родинне озеро».

 1. «Реконструкція спортивного поля на площі Шкільній (мікрорайон Старого міста)»: реконструкція існуючого спортивного поля, що забезпечить надання якісних послуг населенню, розвиток мережі спортивних та фізкультурно-оздоровчих споруд в Староміському мікрорайоні нашого міста. Вартість – 1 000 000 грн.

Автор: Федоришина Наталя Олександрівна. Місце реалізації: мікрорайон «Старе місто», площа «Шкільна».

 1. «Поліцейське містечко»: облаштування «Поліцейського містечка», яке включає в себе «адміністративні» будівлі, зону відпочинку, літню сцену, зону з дорожніми знаками та зону для занять спортом для навчання та відпочинку як дітей, так і дорослих. Вартість – 1 000 000 грн.

Автор: Богачук Галина Володимирівна. Місце реалізації: м. Вінниця, парк «Дружби Народів».

 1. «Музей просто неба «Голокост на Вінниччині»: виховання гуманізму на прикладі історії Голокосту на Вінниччині. Створення унікального, всім доступного музею. Вартість – 800 000 грн.

Автор: Єгурнова Ліля Зосимівна. Місце реалізації: м. Вінниця, вул. Толбухіна, 25а.

 1. «Чисте місто. Встановлення станцій прибирання за собаками»: благоустрій паркової зони: встановлення собачих вбиралень для прибирання екскрементів собак, які будуть складатися з інформаційних стендів, диспансера з безкоштовними біопакетами та сміттєвого баку. Вартість – 351 000 грн.

Автор: Баранович Ірина Анатоліївна. Місце реалізації: Паркові зони міста Вінниця.

 1. «Створення парку-музею Подільського каменю на території КЗ “ЗШ І-ІІІ ст. №19 ВМР»: завершення роботи над створенням парку-музею Подільського каменю в мальовничому куточку Старого міста, забезпечення матеріальною, навчальною базою для здійснення екологічної, культурно-просвітницької роботи серед мешканців, гостей міста. Вартість – 572 800 грн.

Автор: Дручинський Андрій Михайлович. Місце реалізації: м. Вінниця, мікрорайон «Старе місто».

 1. «Водному простору – простір»: відновити занедбані водні простори довкола озера на території біля «П’ятничанського парку» і підвищення зацікавленості місцевих мешканців, гостей міста до цього місця. Вартість – 1 000 000 грн.

Автор: Варчук Роксолана. Місце реалізації: м. Вінниця, мікрорайони «Корея» та «П’ятничани».

МАЛІ ПРОЕКТИ

(обсяг фінансування до 200 000 грн)

 1. «Активне дозвілля»: організація дозвілля для громадян поважного віку та громадян з інвалідністю. Вартість – 117 500 грн.

Автор: Корнієнко Наталія Анатоліївна. Місце реалізації: м. Вінниця вул. Соборна, 50.

 1. «Шашково-шахматний клуб в Тяжилові»: облаштування сучасного шахового клубу. Вартість – 200 000 грн.

Автор: Пізняк Ірина Сергіївна. Місце реалізації: м. Вінниця, мікрорайон «Тяжилів», вул. Баженова, 32 біблотека №7.

 1. «Заміна труби на озері на Хуторі Шевченка»: Заміна труби малого діаметра на більшу при витоку з озера. Вартість – 28 300 грн.

Автор: Бачинська Раїса Анатоліївна. Місце реалізації: м. Вінниця, мікрорайон «Хутір Шевченка».

 1. «ЕкосистемАрт (EkosystemArt)»: надати членам громади можливість творити інноваційну екосистему Вінниці в секторі «Культура. Спорт. Дозвілля» впродовж 2019 року. Вартість – 34 462 грн.

Автор: Смоленцева Галина Анатоліївна. Місце реалізації: м. Вінниця вул. Стрілецька, 16. Вінницька дитяча музична школа №2.

 1. «Green garden for kinder life». Створення структурно-функціональної екосистеми на території комунального закладу «ДНЗ №21 ВМР»: висадка рослин та облаштування території ДНЗ №21. Вартість – 199 900 грн.

Автор: Палій Леся Петрівна. Місце реалізації: м. Вінниця, вул. Міліційна, 8 КЗ «ДНЗ №21 ВМР».

 1. «Улаштування на стадіоні спортивного майданчика для пляжного волейболу на вулиці Волошковій»: улаштування огородження із секцій металевої сітки. Вартість – 197 400 грн.

Автор: Іваницька Ольга Олександрівна. Місце реалізації: м.Вінниця, мікрорайон «Олійножировий комбінат».

 1. «Упорядкування зони відпочинку біля озера на вулиці Гладкова»: облаштування зони відпочинку біля озера вул. Гладкова. Вартість – 200 000 грн.

Автор: Вітвіцька Тетяна Миколаївна. Місце реалізації: м.Вінниця, мікрорайон «Олійножировий комбінат».

 1. «VinnytsiaTouristBot»: створення чат-боту, котрий розпізнає повідомлення про бажання замовити певну послугу та на основі семантичного аналізу пропонує варіанти для підбору місця відпочинку для клієнта. Вартість – 200 000 грн.

Автор: Краковецький Володимир Юрійович. Місце реалізації: територія міста Вінниця.

 1. «Ми пізнаємо цінність води лише коли колодязь пересихає»: модернізувати колодязь для забезпечення мешканців питною водою та поліпшити зручність використання, встановивши бювет. Вартість – 84 013 грн.

Автор: Цвіркун Ганна Степанівна. Місце реалізації: м. Вінниця, «Свердловський масив», вул. М.Литвиненко-Вольгемут, 42 (колодязь).

 1. «Мальовничий берег Південного Бугу (облаштування рекреаційної зони на березі річки)»: створення рекреаційної зони на березі річки, де вінничани та гості міста зможуть відпочивати та насолоджуватися красою Південного Бугу. Вартість – 200 000 грн.

Автор: Федоришина Наталя Олександрівна. Місце реалізації: м. Вінниця мікрорайон «Старе місто», берег р. Південний Буг, вхід від вул. Квітучої.

 1. «Клумба-корабель – нова окраса Тяжилова»: встановлення креативної зеленої клумби у вигляді корабля на березі «Родинного Озера». Вартість – 200 000 грн.

Автор: Полозук Наталія Юріївна. Місце реалізації: м. Вінниця, мікрорайон «Тяжилів, на березі «Родинного Озера».

 1. «Відкрита Вінниця»: проведення зйомки різних локацій в середині різноманітних історичних, культурних будівель та пам’яток архітектури в форматі 360 градусів з можливістю перегляду їх в окулярах віртуальної реальності, популяризація їх в мережі Інтернет, публікація матеріалів у форматі відкритих даних та поєднання з існуючими проектами Вінниці, включаючи туристичні мобільні додатки. Вартість – 196 000 грн.

Автор: Левченко Юрій Вікторович. Місце реалізації: територія міста Вінниці.

 1. «Алея земляків у Вінницькому парку культури (тексти до кожного бюсту)»: оновлення (розміщення знань) табличок під бюстами видатних людей в парку культури. Вартість – 67 000 грн.

Автор: Єгурнова Ліля Зосимівна. Місце реалізації: м. Вінниця, «Центр» (парк культури між вул. Хлібна, Магістратська, Грушевського).

 1. «Безкоштовна стерилізація безпритульних тварин (кішок) на території міста Вінниця»: з метою попередження не контрольованого збільшення безпритульних тварин на території міста Вінниця, провести стерилізацію безпритульних кішок. Вакцинація тварин від сказу. Вартість – 200 000 грн.

Автор: Осіпов Денис Миколайович. Місце реалізації: територія міста Вінниця.

 1. Оновлення станкового парку навчальних майстерень через створення «Цикл заходів та конкурсів з програми «Освітній-арт простір»: освітня програма, що містить ряд працюючих проектів, на реформування освітніх процесів з прикладних дисциплін та дисциплін, які стосуються національного-патріотичного, еколого-економічного та історико-етнічного розвитку дітей. Вартість – 200 000 грн.

Автор: Луцяк Владислав Васильович. Місце реалізації: м. Вінниця, Центральний район, навчальні заклади, школи-ліцеї №1, №4, №7, №10,11, №15,17,19,21,23,25,26,34.

 1. «Шкільне подвір`я – територія розвитку учнів»: створення освітнього простору для забезпечення доступності та комфортності сучасних умов навчання, розвитку та спілкування школярів. Естетичне облаштування території подвір’я. Вартість – 200 000 грн.

Автор: Нетребська Вікторія Вікторівна. Місце реалізації: м. Вінниця, вул. М. Ващука, 10, КЗ «ЗШ І-ІІІ ст. №35 ВМР».

 1. «Компетентний вчитель – здорові діти» («Розвиток здоров’язбережувальної компетентності вчителя фізичної культури освітня основа збереження здоров’я дітей та розкриття їх творчого потенціалу»: удосконалення освітніх передумов спрямованих на збереження здоров’я дітей і мінімізації ризиків для їх життя шляхом розвитку здоров’язбережувальної компетентності вчителя фізичної культури м.Вінниці. Вартість – 163 200 грн.

Автор: Федорець Василь Миколайович. Місце реалізації: м. Вінниця, вул. Мури, 4, методичний кабінет департаменту освіти Вінницької міської ради.

Зауважимо, що з метою проведення інформаційно-роз’яснювальної кампанії щодо цьогорічного конкурсу, 29 та 30 вересня, а також 6 та 7 жовтня заплановано розміщення інформаційно-консультативних центрів у різних мікрорайонах міста, де можна буде отримати будь-які консультації щодо змісту проектів чи правил голосування.

Про минулорічні проекти конкурсу можна прочитати за посиланням: Хто розділить 7 мільйонів: у Вінниці обрали проекти-переможці “Бюджету громадських ініціатив”

Автор: Дар'я Гоц

Поділитись публікацією

Інші новини

Вгору