У Вінниці не можуть боротися з неправильним паркуванням, бо немає маніпулятора

Поліція Вінниці поки не забирає неправильно припарковані автівки з центральної вулиці міста – Соборної – через те, що … не має маніпулятора.

Про це сьогодні, 1 лютого, повідомив очільник патрульної поліції міста Редван Усеїнов, до якого завітали активісти організації «Дорожній контроль». Ініціатива прийти до головного патрульного виникла через те, що активісти хотіли обговорити низку проблем, пов’язаних із поліціянтами, але довго не мали нагоди це зробити, а відтак прийшли самі.

 

«Ви звітували минулого року, що вулиця Соборна повністю очищена. А Ви бачили, як зараз паркуються водії? Вважаєте, це успіх?» – питають активісти.

  • Ні, це один із наявних недоліків, вони є і я цього не заперечую, – каже Усеїнов. – Я буду звертатися з цього приводу до обласної та міської рад. У нас в області немає жодного маніпулятора і ми тому не можемо евакуйовувати припарковані із порушеннями автівки. Орієнтовно це буде на початку березня.

Читайте також: Інвалідне автохамство: як вінницькі водії відреагували на нові штрафи за паркування. ФОТОФАКТ

Редван Усеїнов також зазначив, що звертався щодо забезпечення маніпулятором ще раніше, але отримав відмову від обласної державної адміністрації та міської ради.

Натомість депутат обласної ради Андрій Вигонюк, який сьогодні прийшов разом із активістами «Дорожного контролю», запропонував якось допомогти із купівлею маніпулятора, зокрема звернувшись саме до обласної ради.

  • Мені маніпулятор не потрібен, бо ви його якщо схочете – то купуєте іншій організації. Бо в нас немає таких повноважень, – каже Редван Усеїнов. – Є для цього конкретні органи, з якими у нас підписано договір, але немає маніпулятора.

Активісти натомість запропонували за добу подати зокрема звернення. «Ми будемо перерозподіляти кошти в бюджеті за 15 днів, і можливо б в обласній раді розглянули це питання» – запропонував Вигонюк. Врешті, домовилися тримати це питання на контролі.

Говорили також і про те, що патрульна поліція має нині і деякі інші проблеми. Зокрема це стосується браку кадрів. Втім, попри закиди активістів про нібито те, що з структури вже звільнилося 50% працівників, Редван Усеїнов сказав, що за весь час було звільнено близько 50 чоловік, а частина була просто перенаправлена з патрулювання у «апарат».

  • Наразі патрульних налічується 190-193 людини, завтра складатимуть присягу ще 50. Втім загалом не вистачає ще 100 чоловік, адже в нас великі території для патрулювання, – каже Усеїнов. – Причому часто буває так, що йдуть 10 чоловік на місце, а вибрати немає з кого. В нас наприклад патрулювання це: і аеропорт, міська рада, лікарня №2, дві траси, стаціонарний пост Літинський і так далі, чого не було раніше. Прийдуть нові люди – і місто відповідно патрулюватиме більша кількість.

Нагадаємо, що 21 грудня Верховна Рада України ухвалила закон, згідно з яким дозволяється евакуйовувати на штрафмайданчики неправильно припарковані автомобілі.

Зокрема, закон передбачає евакуацію у таких випадках: авто поставлено на проїзній частині в два і більше ряди, паркування здійснено у заборонених Правилами дорожнього руху місцях зупинки або стоянки, своїм розташуванням авто унеможливлює рух інших транспортних засобів або перешкоджає руху пішоходів або ж блокує проїзд по двох або більше смугах руху.

Автор: Юлія Плахтій

Журналіст

Поділитись публікацією
Вгору