× Пошук публікацій на Veжa
× Пошук публікацій на Veжa

У Вінниці “Нацкорпус” примусив заблокувати роботу сайту “Новороссии”. ФОТО, ВІДЕО

Сьогодні, 21 лютого, активісти “Національного корпусу” здійснили візит до хостингової компанії FastVPS, котра надавала власні сервери для сайту терористичної організації “Новороссия”.

Активісти стверджують, що хостинг провайдер, що має представництво у Вінниці, надає власні сервери для розміщення на них сайту терористичного спрямування, що використовує доменне ім’я novorossiya.name. Про це “Нацкорпус” дізнався з відкритих джерел, з’ясувавши, що послуги з хостингу ресурсу надає естонський провайдер, керівник якого є громадянином Російської Федерації.

З огляду на це близько 11:20 понад десяток активістів, деякі з яких були в балаклавах, прийшли до вінницького представництва компанії-провайдера з вимогою або заблокувати доступ до сайту “Новороссії”, або ж у випадку відмови це зробити – готові були блокувати роботу самого провайдера.

Біля ґанку будівлі, де орендує приміщення провайдер, активістів вже чекала група правоохоронців, в т.ч. спцепризначенців у захисних обладунках. Тим не менше молодики таки зайшли до будівлі, де їх відразу зустрів керівник компанії-провайдера Дмитро Скаленко. Вислухавши претензії лідера активістів Олександра Яремчука, Скаленко заявив, що не мав жодних відповідних розпоряджень від МВС, СБУ або ж відповідну судову ухвалу:

 – Дійсно, ми отримували запит від “Національного корпусу” 13 днів тому, але ми не мали відповідних документів від силовиків, на підставі яких можемо блокувати роботу ресурсу. Ми маємо працювати у правовому полі, – пояснив керівник провайдера.

– Але ж ви бачите, що це сайт – терористичного спрямування, який виступає на боці держави-агресора. Цього вам недостатньо, щоб його заблокувати? – контраргументував Яремчук.

 

На це Скаленко зазначив, що їхня компанія не здійснює контент-аналізу сайтів, яким надає послуги з хостингу, а тому не знає, яку саме інформацію там розповсюджує замовник. Водночас додав, що у випадку відповідних розпоряджень від правоохоронців або ж на підставі ухвали суду, їхня компанія відразу блокує заборонені сайти. Що ж стосується саме ресурсу “Новоросії”, компанія не отримувала жодних приписів ні від СБУ, ні від МВС.

На цьому моменті один з активістів запропонував просто заблокувати роботу провайдера у відповідь на таку позицію його керівника. У відповідь Скаленко запропонував тут же “вимкнути” сайт “Новоросії”, видавши відповідне розпорядження своїм підлеглим. Прямо на місці, в присутності активістів та журналістів, протягом десяти хвилин сепаратистський ресурс був заблокований.

Це задовольнило активістів, однак вони також захотіли пересвідчитися, чи справді компанія-провайдер не має антиукраїнського спрямування і висловили бажання оглянути їхній офіс. У супроводі правоохоронців активісти зайшли до адміністративного приміщення, де вже не побачили працівників (які, зі слів його керівника, злякалися людей в балаклавах та покинули офіс), зате зауважили українських герб та національні прапори.

Після нетривалого діалогу очільник вінницького “Нацкорпусу” та керівник компанії-провайдера потисли один одному руки та висловили надію, що в майбутньому подібних інцидентів більше не виникатиме.

Пізніше у коментарі Vежі Дмитро Скаленко зазначив, що насправді даний сепаратистський сайт може просто “переїхати” на інший хостинг та швидко відновити свою роботу.

Фото автора

Автор: Андрій Качор

Головний редактор Vежі

Поділитись публікацією
Вгору