У Вінниці “Національний корпус” заблокував відділення “Сбербанку”. ФОТОРЕПОРТАЖ

Сьогодні, 24березня на проспекті Коцюбинського активісти “Національного корпусу” та організації “С14” пікетували та зрештою – заблокували роботу одного з місцевих відділень “Сбербанку Росії”.

Близько 7:40 півтора десятки молодих людей, частина з яких – із закритими обличчями, прийшли до відділення та почали заклеювати його стікерами кампанії, спрямованими проти роботи російських банків в Україні.

    

Ближче до 8:00 двері центрального входу до відділення заблокували металевими ланцюгами із замками, перед самим входом встановили агітаційний намет, а на вивісці банку чорною фарбою написали “RU” та “OVER”.

   

На місці присутні правоохоронці та працівники Служби Безпеки України, які, втім, не втручаються в дії активістів, а лише документують все, що відбувається.

     

Кілька разів між активістами та невідомим чоловіками, що перебували поруч з банком, виникали конфлікти: чоловіки звинувачували активістів у зображенні нацистських символів на будівлі банку, а також звертали увагу на те, що це псування приватної власності.

Після цього на дах відділення встановили прапор “Національного корпусу”, а ще за мить на даху запалили димову шашку.

     

“Вінниця сьогодні приєднується до Всеукраїнської акції з блокування роботи російських банків та фінансових установ, адже вони є одними зі спонсорів війни Росії проти України. Наразі є чутки, що ці банки можуть полишити Україну або ж перейти у власність нашої держави, можливо, це вирішить ситуацію. Однак поки їхні акції перебувають в руках росіян, – ми будемо блокувати їхню роботу”, – сказав один з активістів.

Вже наприкінці акції двері центрального входу відділення залили червоною фарбою.

 

Як пояснили учасники акції, вони не мають наміру проникати досередини банківських відділень, псувати майно абощо. Ідеться лише про мирне пікетування та інформаційну акцію, що виражається у заклеюванні банків стікерами і встановленнями інформаційних наметів з паралельною роздачею листівок перехожим громадянам.

Відповідаючи на запитання, що буде з іншими предатсвництвами російського “Сбербанку” у Вінниці, активісти заявили, що невдовзі будуть заблоковані відділення решти банків. “Сьогоднішня акція – лише початок загальноміської кампанії, незабаром ми дістанемося інших відділень. Водночас робота саме цього відділення сьогодні буде заблокована увесь день”, – пояснили активісти.

Нагадаємо, що кампанія з блокування роботи російського “Сбербанку” розпочалася у Києві 14 березня. Тоді активісти так само заливали червоною фарбою відділення російських банків та закладали центральний вхід до відділення бетонними блоками. 

Фото Андрія Завертаного

Автор: Андрій Качор

Головний редактор Vежі

Поділитись публікацією
Вгору