× Пошук публікацій на Veжa
× Пошук публікацій на Veжa

У Вінниці нагородили кращих спортсменів 2018 року. ФОТОРЕПОРТАЖ

Сьогодні, 18 грудня, у Вінниці нагородили найкращих спортсменів та тренерів за підсумками 2018 року. Всього грамоти та грошові премії отримали 77 осіб. 

О 16-ій годині у Вінницькі міській раді зібралося чимало спортсменів, переважно молодих хлопців та дівчат, які протягом цього року здобували перемоги або ж були призерами Всеукраїнських та міжнародних змагань. Також були запрошені та нагороджені заслужені тренери України.

     

Як і щороку, міська рада відзначила досягнення вінничан почесним грамотами та преміями. Спочатку голова комітету по фізичній культурі та спорту ВМР Сергій Краєвський виступив із вітальним словом перед спортивною елітою Вінниці та області. Також привітати спортсменів прийшли Павло Хникін, голова Вінницького обласного відділення Національного олімпійського комітету України та Сергій Капуста, віце-президент федерації боксу Вінницької області.

Спочатку секретар міської ради Павло Яблонський подякував спортсменам за перемоги та здобутки, нагадав про досягнення та плани Вінниці щодо підтримки спортивної галузі. Зокрема Яблонський нагадав про відкриту нещодавно на території вінницького Палацу дітей та юнацтва відкрили нову спортивну арену європейського зразка та про плани з реконструкції СКА. Після цього Павло Яблонський та заступниця міського голови Галина Якубович перейшли безпосередньо до вручення грамот та грошових подарунків.

Першими їх отримала ціла спортивна родина – Катерина та Андрій Морози, які є братом і сестрою. Вони неодноразово здобували “золото” та були призерами на Чемпіонатах світу зі спортивних танців, а також є майстрами спорту України міжнародного класу та переможцями чемпіонатів України 2015, 2016, 2017 та 2018 років. Цього року з Чемпіонату світу спортсмени привезли три “золота” в різних номінаціях. Їхня мати Ірина Мороз є водночас тренеркою спортсменів. До речі, свою майстерність Андрій та Катерина продемонстрували й сьогодні.

 

Загалом за підсумками другого півріччя грамоти та грошові премії у розмірі 1 000 гривень отримали 23 переможців та призерів міжнародних змагань, а по 500 гривень – 27 спортсменів, які стали переможцями та призерами Всеукраїнських змагань. Також ще 23 спортсмени та тренери отримали почесні грамоти, подарунки та премії у розмірі 2 тисячі гривень.

Загалом за 2018 рік спортсмени Вінниці посіли:

– 1843 перших та призових місць на Всеукраїнських змаганнях (1723 – перших та призових місця на чемпіонатах та Кубках України, 120 – перших та призових місць на Всеукраїнських турнірах).
– 296 перших та призових місця на міжнародних змаганнях (238 – перших та призових місць на чемпіонатах та Кубках Європи і світу, 58 – перших та призових місць на міжнародних турнірах).
З них спортсмени міських ДЮСШ вибороли:
– 939 перших та призових місць на Всеукраїнських змаганнях (829 – перших та призових місця на чемпіонатах та Кубках України, 110 – перших та призових місць на Всеукраїнських турнірах).
– 163 перших та призових місця на міжнародних змаганнях (133 – перших та призових місця на чемпіонатах та Кубках Європи і світу, 30 – перших та призових місць на Міжнародних турнірах).

Серед них – параолімпієць Олексій Денисюк, про якого VежА раніше. Саме він здобув золоту і срібну медалі для української збірної на змаганнях у Сербії.

Серед інших нагороджених – дівчата, які були чемпіонками та призерками змагань з естафетного бігу, сумо, бойових мистецтв, веслування на байдарках тощо. Сергій Краєвський особливо вітав таких представниць прекрасної статі, підкреслюючи, що наші дівчата не тільки красиві, а ще й сильні.

Свою почесну грамоту та премію отримав і директор Центрально парку міста Вінниці. Можливо, мало кому відомо, але саме Юрій Приймак вже вкотре є чемпіоном світу з пауерліфтингу.

Нагородили і Святослава Семикраса, який посів перше місце на чемпіонаті світу з сумо, та Важу Даіару-молодшого. Окрему подяку висловили тренеру спортсменів – Важі Даіаурі, який є заслуженим тренером України. За словами Краєвського, останній є людиною, “яка після армії залишилась у Вінниці і прославляє Вінницю”.” Важа Шотайович – грузин, але наш, рідний, український” – зауважив Краєвський.

Також нагородили вінницьких спортсменів, яких визнали кращими у таких дисциплінах, як спортивна акробатика, біатлон, кульова стрільба, боксу та інших.

Вінницький спортсмен-ветеран здобув золото на Чемпіонаті світу з кікбоксингу в Римі. ФОТО

Фото Ольги Мірошниченко

 

Автор: Юлія Плахтій

Журналіст

Поділитись публікацією
Вгору