× Пошук публікацій на Veжa
× Пошук публікацій на Veжa

У Вінниці на велосипедах муніципального велопрокату розміщують заборонену агітацію. ФОТОРЕПОРТАЖ

У Вінниці в ніч з 2 на 3 квітня на велосипедах та станціях муніципального велопрокату “NextBike” почалися з’являтися наліпки із символікою “Зе!команди”. Два велосипеди з агітаційними матеріалами виявили на станції біля Технічного університету, ще два – поруч із ринком “Урожай”.

Про це журналістам повідомив представник компанії “NextBike Україна” у Вінниці Олександр Царевський, який запросив ЗМІ все побачити на власні очі на станцію прокату біля ринку “Урожай”. Він наголосив, що агітація за того чи іншого кандидата між першим та другим туром виборів до оголошення результатів першого туру, є незаконною.

 

– Продовжуються випадки з боку політичних партій розміщення своїх агітаційних продуктів на велосипедах та станція велопрокату NextBike, – каже Олександр Царевський. – Якщо до першого туру виборів це сприймалося, як дрібне хуліганство, то зараз такі дії, згідно чинного законодавства, стаття 57 Закону “Про вибори”, яка забороняє розміщення політичної агітації між першим та другим туром виборів до офіційного оголошення результатів першого туру – тобто фактично своїми діями ці люди підставили компанію NextBike, фактично інкримінуючи нам незаконне розміщення політичної агітації на наших носіях.

Зауважимо, що наліпки на велосипедах мають однакове місце розташування та кількість – по три на кожному транспортному засобі.

Частина 3 статті 57 Закону України “Про вибори Президента України”:

“Агітація перед повторним голосуванням розпочинається з дня, наступного після призначення повторного голосування, і закінчується о 24 годині останньої п’ятниці перед днем повторного голосування”.

   

Царевський наголосив, що має велике прохання до всіх учасників політичного процесу не псувати власність громади: “Ви декларуєте дуже гарні лозунги, дуже красиві політичні лозунги, але ці лозунги якось розходяться з вашими діями” Царевський. Також він повідомив про офіційну відповідь “ЗЕ!команди”:

Таких наліпок станом на 29.03 по Вінницькій області було розповсюджено 10 тисяч штук, також у прихильників ЗЕ!команди була можливість замовити наліпки на офіційному сайті. Зважаючи на це ми не можемо нести відповідальність за кожну людину, яка отримувала наліпку” – процитував відповідь “ЗЕ!команди” Царевський.

 

На його думку, таким чином “ЗЕ!команда” самоусунулась від своєї агітпродукції і просто звалила все на людей, які є її прихильниками. “Тобто вони не відповідають за людей, які є їхніми прихильниками, вони не проводять якусь роз’яснювальну роботу” – зазначив Царевський та додав, що зараз писатиме заяву до “Ситуаційного центру”, щоб, можливо, отримати інформацію про порушників з камер відеоспостереження.

“Потім вже будемо вирішувати, чи писати заяву (до поліції – авт.) чи не писати. В будь-якому разі, це не є позиція “NextBike Україна”, “NextBike Україна” не давав дозволу на розміщення цієї реклами, і це є незаконним і це є протиправні дії” – сказав Олександр Царевський, після чого “демонтував” агітаційні наліпки на велосипедах.

– Використовуються красиві велосипеди, білі, щоб воно кидалося в очі, я так розумію, що “ЗЕ!команда” першою зрозуміла, що розміщення реклами на “Некстбайку” – вона таргетована, якісна, вона має резонанс. Вони це використали “на халяву”. “Честь їм і хвала”, – додав Царевський.

Фото Миколи Геркалюка

Автор: Юлія Плахтій

Журналіст

Поділитись публікацією
Вгору