× Пошук публікацій на Veжa
× Пошук публікацій на Veжa

У Вінниці на постаменті меморіалу героям Небесній Сотні влаштували дитячий показ мод. ФОТО, ВІДЕО

Учора, 19 липня, на майдані Героїв Небесної Сотні у Вінниці, на постаменті меморіалу на честь загиблих учасників Революції Гідності влаштували дитячий показ мод.

Відео цієї події опублікувала вінничанка Олена Гуменна на своїй фейсбук-сторінці, що викликало обурення в її читачів. Як видно на відео, прямо від постаменту меморіалу простелена червона доріжка. Під час дефіле юні моделі спершу проходять по постаменту майданівцям, а далі йдуть червоною доріжкою по площі. На тлі цього грає енергійна електронна музика.

У мережі ми знайшли інформацію, що організатором заходу виступив фотомодельний центр “Стефанель”, який анонсував цю подію в соціальних мережах. Спонсорами стали кілька вінницьких підприємств та місцевих ЗМІ.

Ми звернулися за коментарем до директора центру “Стефанель” Олександра Малікова, який, з його слів, очолює “Стефанель” вже близько двадцяти років:

 

– Ми справді роздумували щодо цього місця, тому що там встановлений цей меморіал. Але майже в кожному місті на площах стоять памятники або меморіали людям, які вже не живі і там також проводять різні заходи.

Так, ми подавали заявку в міську раду щодо проведення там нашого заходу. Ми жодним чином не видозмінювали це місце, не встановлювали сцену абощо. Це ж не була якась юморина, а це був дитячий показ мод та виставка картин художників. Я планував провести подібний захід давно, ще тоді, коли ця площа була Театральною, а не названою на честь Небесної сотні. Зараз там такий постамент, така територія, ніби створена для подібних заходів, – сказав у коментарі Vежі Олександр Маліков.

 

Нагадаємо, що меморіал на честь Небесної Сотні “Дерево Свободи” відкрили 23 лютого 2018 року за участі рідних полеглих майданівців, серед яких є і вінничани.

Скульптуру у вигляді вишні, з якої опадають 107 квіток (за числом вбитих протестувальників під час Революції Гідності) виготовив скульптор Борис Данилюк. Бронзовий меморіал висотою п’ять з половиною метрів встановлена на постаменті у вигляді мапи України. Окрім того, у темну пору доби меморіал підсвічується.

Меморіал вартістю близько півмільйона гривень виготовлено за благодійні пожертви, зібрані фондом “Подільська громада”. Раніше з проханням про встановлення пам’ятнику на честь Небесної сотні до Вінницької міської ради звернулися родичі загиблих протестувальників з ГО “Родина Небесної сотні”. Пізніше вінницькі депутати майже одноголосно прийняли рішення про встановлення пам’ятника на одноіменному майдані.

Читайте також: Вінниця: Революція. П’ять років після Майдану

Автор: Андрій Качор

Головний редактор Vежі

Поділитись публікацією
Вгору