У Вінниці на мітингу сталися сутички, лунали антисемітські гасла та оголосили ультиматум. ФОТО, ВІДЕО

Сьогодні, 28 січня на Майдані Героїв Небесної Сотні у Вінниці одночасно відбулося відразу два мітинги.

Учасники першого вимагали в місцевої влади не встановлювати на площі пам’ятник героям Революції Гідності та повернути туди погруддя Шевченка. Інші ж мітингувальники закликали перших припинити політичні спекуляції та приниження пам’яті загиблих героїв Майдану.

 

Обидва мітинги розпочалися близько 12:00: перед парканом, за яким тривають підготовчі роботи зі спорудження меморіального комплексу “Дерево Свободи”, учасники першого встановили звукопідсилюючу апаратуру та виголошували промови з вимогою повернути на площу стихійне погруддя Шевченку, яке днями перенесли в музей Революції Гідності.

Окрім того протестувальники неодноразово наголошували, що проект меморіалу загиблим героям Майдану їм не подобається. “Це покручена японська сакура зі штирями, які протикають Україну і на них нанизані душі загиблих хлопців”, – приблизно так неодноразово мітингувальники характеризували проект “Дерева Свободи”.

Прикметно, що цього разу до протесту проти пам’ятника Небесній Сотні долучився і відомий проросійський діяч Віктор Маліновський: він перебував в авангарді мітингу разом зі своїми прихильниками, проте слова не брав.

 

Коли на мітингу почалися перші сутички, Маліновський покинув площу. Нагадаємо, що раніше Віктор Маліновський був співорганізатором заходів “Українського вибору” Віктора Медведчука у Вінниці.

 

“Слова не давати!” і протидія журналістам

Водночас висловити свою думку з приводу ситуації хотіла й група молоді з “Чорного комітету”: кілька десятків хлопців та дівчат неодноразово скандували з вимогою надати їм слово.

Однак натомість учасники першого мітингу – переважно пенсіонери – намагалися відтіснити молодь подалі від мікрофону. Через це на площі періодично виникали сутички, які намагалися розборонити поліцейські.

   

Учасники першого мітингу, котрі виступають проти спорудження окремого пам’ятника Небесній Сотні, агресивно ставилися і до присутніх журналістів: так, кореспонденту Vежі неодноразово намагалися перешкодити знімати, вибиваючи з рук камеру.

Окрім того на мітинг також прийшли майданівці з Труханівської Січі, котрі вже заявляли свою позицію з приводу конфлікту, однозначно висловлюючись за встановлення меморіалу героям Небесної Сотні. Однак їм організатори першого мітингу слова також не надали. У коментарі журналістам, один з лідерів Труханівської Січі Микола Бондар заявив, що розцінює ситуацію як “театр абсурду”.

– Те що сьогодні відбувалося, віче назвати не можна, тому що там якісь полусумашедші люди просто не випускали з рук мікрофон. Ці заяви і антисемітські заклики я взагалі коментувати не хочу: люди багатьох національностей сьогодні разом з нами в окопах боронять Україну, і євреї в т.ч. Але коли я почув від цих мітингарів слова, що “це не наша війна і за що ми воюємо”, то в мене питання – на кого, на яку країну вони працюють?

Я не можу їх назвати навіть частиною громади, це якісь космонавти. У мене питання до здорових вінничан: скільки вони ще дозволятимуть цьому шабашу тривати у місті?, – сказав Бондар.

 

“Слава нації – смерть жидам”?

Під час мітингу його учасники торкнулися і скандальної теми з роздмухування ксенофобії та антисемітизму в місті. Нагадаємо, що на минулій сесії міської ради, реагуючи на антисемітські заяви окремих громадських активістів, мер Вінниці пообіцяв звернутися з цього приводу до СБУ. Тож учасники мітингу сьогодні у своїх промовах намагалися відмежуватися від попередніх висловів.

Проте відразу після цієї промови, на скандування “Слава нації!”, замість звичного “Смерть ворогам!”, самі ж лідери протесту відповідали вигуками “Смерть жидам!”.

Один з організаторів протестів Юрій Кисіль, що виступає проти спорудження меморіалу Небесній Сотні, вигукує “Смерть жидам!” у відповідь на фразу “Слава нації!”

 

Ультиматум міськраді та підтримка меморіалу героям Майдану: дві протилежні резолюції мітингів

Через дві години протистояння двох мітингів, організатори першого виголосили вимоги до міської влади: протягом 48 годин припинити будь-які підготовчі роботи зі спорудження меморіалу загиблим майданівцям та натомість повернути з музею на площу гіпсове погруддя Кобзарю. В іншому випадку, протестувальники обіцяють організувати акції прямої дії, зокрема встановити намети на Майдані Незалежності перед будівлею міської ради та палити шини.

 

 

Інший мітинг, який розійшовся трохи раніше за перший, також оголосив про своє рішення: його учасники висловилися за спорудження на Майдані Небесної Сотні меморіального комплексу “Дерево Свободи” на честь загиблих героїв Революції Гідності.

Нагадаємо, що раніше Благодійний фонд “Подільська громада”,  котрий зібрав кошти на виготовлення пам’ятника та організував його спорудження, пояснив концепцію “Дерева Свободи”: “Пам’ятний знак «Дерево свободи» – це Вишня, яка квітує і відроджується, продовжує народжувати своїх Героїв, а опалі 107 квіточок символізують Героїв Небесної Сотні, які загинули під час Революції Гідності”. Окрім того в “Подільській громаді” заявили, що меморіал вже готовий на 75% та буде встановлений на площі до 20 лютого.

Фото Ольги Мірошниченко

This slideshow requires JavaScript.

Позначки: , , , , , , , , , , , ,

Автор: Андрій Качор

Головний редактор Vежі

Поділитись публікацією
 • Цікаво, а якщо перші будуть вигукувати “смерть жидам”, а другі “смерть першим уїбанам”. як швидко перші почнуть вопити про те, що хтось закликає їх вбити?

 • Volodimer Sidoy

  А я вважаю, що провоатори в міськраді. Потрібно володіти ситуацією і включати мізки, якщо вони є , перш ніж пропонувати
  заходи які можуть привести до таких протистоянь пане Моргунов.

  • ну тоді треба сісти склавши руки, щоб шлюшками малиновського не було до чого причепитись
   скільки разів за останні роки ці псевдоактивісти влаштовували протести?

 • Arapowa Irena

  розваги пенсіонерів…

 • Хаста-Баш

  а там точно Шевченко а не ленін?

 • Марта Данилюк

  Конфлікту би не було, а отже і підстав для обурення людей, якби саме провокатори-противники пам’ятника Небесній Сотні , правильно і правдиво подали інформацію про перенесення, а не ” знесення” бюсту Кобзаря, в музей , а не ” в інше місце” … Так, звичайна людина, яка не в курсі достовірної реалії подій, читає чи чує виклик ” Ганьба! У Вінниці підло знесли великого Кобзаря, батька нації Шевченка…” Задум провокаторів вдався, звичайно така інформація визиває супротив і негативні наслідки. А якщо людям подай інформацію як є насправді : У Вінниці на площі пам’яті Небесної Сотні почалась підготовка облагородження території для встановлення бронзового меморіалу для увіковічнення пам’яті Небесної Сотні, а гіпсовий бюст Т.Г.Шевченка, що був встановлений на даній площі тимчасово, ( до речі стихійно, по факту без узаконених документів) передано його в музей Революції Гідності та АТО, що у вінницькій загальноосвітній школі № 22. (Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії про даний монумент:
  https://uk.wikipedia.org/…/%D0%94%D0%B5%D1%80%D0%B5%D0%B2%D). Зовсім інше сприйняття! Отже, зрозуміло, що за цими подіями є певні вигоди певних людей! Ганьбою є те, що штучно створена проблема, упереджена фальсифікація ситуації, призвела до , як пишуть, зіткнення лобами, бійок, ненависті і іншого бруду!!! Тут нам уже і ворога росії не треба, самі українці готові перегристи горло самі собі! О це картинка для росЗМІ..тема ” в Україні самі ж українці вже проти вшанування Героїв Майдану…”.вони тільки таке і чекають, а наші ” барани” рвуть і мечуть, тай не відають, що творять !

 • Марта Данилюк

  Беззаперечним є той факт, що реакція сприйняття інформації людини на старті є рівно такою, якою, тобто з яким умислом її подають ! Якщо метою є подати достовірну інформацію про ситуацію, що відбувається, без вигадок і навмисного перекручення та роздування проблеми з нічого, то і людина сприйматиме її як належно. Якщо є умисел упереджений, тобто створити проблему, де її немає і під сильними гаслами, спекулюючи на темі Небесної Сотні і великого Кобзаря, що обурять любого українця, подати ситуацію так, як це зробили противники пам’ятнику Небесним, то цим самим вони і спровокували людей на зіткнення лобами, як пишуть, на конфлікт, якого можна було б уникнути. От хто реально провокатори ! Судіть самі, люди : Перший варіант подачі інформації щодо ситуації навколо памятника: У місті Вінниці почались роботи по підготовці місця для встановлення монументу Героям Небесної Сотні на площі пам’яті Небесної Сотні. Далі детально пояснити концепцію дизайну меморіалу: “Пам’ятний знак «Дерево свободи» , підтвердити офіційними документами що за встановлення меморіалу висловилася абсолютна більшість представників вінницької громади, що ГО “Родина Небесної Сотні” заявила, що протестує проти поєднання пам’ятника Небесній Сотні з будь-якими іншими фігурами чи постатями( підтвердженням є відео і в пресі). Що ж стосується гіпсового погруддя, встановленого стихійно кілька років тому на Майдані Небесної Сотні (колишній Театральній), то воно перенесено в музей “З Україною в серці”, присвячений Революції Гідності та подіям в АТО, що розташований у вінницькій школі №22. ( перенесено, а не знесено !!! речі абсолютно різні). До речі, про те, що саме на площі Небесних буде відповідний памятник оприлюднили давно, хто цікавився, то знав. А коли вже памятник готовий і має встановлюватись, раптом кіпіш ??? Так, ще в жовтні 2017 р противники кричали, що не дадуть поставити монумент Героям, але і самі неспромоглись за купу років зробити справжній у вічному матеріалі – бронзі, належний памятник Кобзарю !!! Не спромоглись узаконити документально за купу років місце для Шевченка ! От вам і ярі патріоти-націоналісти! Зробити – 0, критикувати, бити морди, паплюжити того, хто робить реально – о це вони вміють ! Прикриваючись Кобзарем спричинили ярий конфлікт, їм замало всіх бід, що вже є в країні, треба ще і ще…Для ворога росії – це маслом по грудях !!! Бо скажуть московіти, що українці, що так відстоювали Майдан, тепер проти памятнику Героїв…Абсурд ! Що вони натворили ? Ну а другий варіант подачі кістки для роздирання – шокувати населення, бо противники пам’ятнику Небесним подали інформацію фальшиво – ” Вперше в Україні знесли памятник Шевченку ! Ганьба !» Звичайно, при такій фальшподачі і реакція відповідна…