× Пошук публікацій на Veжa
× Пошук публікацій на Veжa

У Вінниці на кількох вулицях встановлять енергозберігаюче освітлення

У Вінниці планують реконструювати зовнішнє освітлення на кількох головних вулицях. Фахівці кажуть, що заміна світильників на енергозберігаючі дозволить економити місту близько двох мільйонів гривень на рік.

Департаменту комунального господарства та благоустрою Вінницької міської ради надали дозвіл на проектування реконструкції системи зовнішнього освітлення кількох вулиць міста. У рішенні Виконавчого комітету, від 29 серпня, йдеться про Соборну, Пирогова та Келецьку.

Володимир Ніценко, директор Департаменту комунального господарства та благоустрою міста, розповів, що реконструкція передбачає заміну всього освітлення на енергозберігаюче. З його слів, за підрахунками фахівців (за теперішнім тарифом) це дозволить економити близько двох мільйонів гривень на рік.

 

Щодо остаточної вартості, Володимир Ніценко зазначив, що поки що говорити про це рано: спершу потрібно виготовити всю необхідну документацію, в тому числі й тендерну. Втім зазначив, що цей проект реалізують за рахунок співпраці з корпорацією “НЕФКО”, яка надає фінансову підтримку різним екологічно важливим проектам (головним чином – у країнах Центральної та Східної Європи).

У свою чергу Вадим Кондрацький, директор МКУП “Міськсвітло”, зазначив, що попередньо вартість цього проекту складає близько 15 мільйонів гривень, наголосивши, що це – кредитні кошти під 3% річних. За них планується не лише встановлення нових діодних світильників, а й заміна мереж та реконструкція кронштейнів.

Також Володимир Ніценко зазначив, що реалізувати цей проект планують у 2020 році, але якщо все вдасться, то частину робіт виконають ще у 2019-му.

Читайте також: У Вінниці минулого року встановили майже тисячу світлодіодних світильників

Читайте також: Щоб даремно не світило: Вінниця економить мільйон на рік завдяки “розумному” освітленню

Читайте також: Більше та яскравіше: Вінницю освітлює близько 23 тисяч енергозберігаючих ліхтарів

Читайте також: На провулках Вінниці встановлять світлодіодні ліхтарі за понад два мільйони

Автор: Катерина Дядюк

Поділитись публікацією
Вгору