× Пошук публікацій на Veжa
× Пошук публікацій на Veжa

У Вінниці на фестивалі “Острів Європа” виступить Юрій Іздрик і гурт “Три кроки в ніч”

У червні до Вінниці завітаює Юрій Іздрик, який презентує унікальну музично-поетичну програму, а також гурт “Три кроки в ніч” з новою програмою “Кораблі” на вірші український поетів. Обидва концерти відбудуться в рамках літературного фестивалю “Острів Європа”.

Нагадаємо: другий міжнародний фестиваль “Острів Європа” триватиме у Вінниці протягом 14-16 червня. Як і минулого разу, очікуються гості-літератори з багатьох країн світу, а також присутність фестивалю на різних локаціях.

Зокрема, 15 червня, у місті відбудеться одразу два концерти. І що примітно, обирати між ними не доведеться.

Першими на музичну сцену фестивалю, розташовану на території музею Коцюбинського, вийде львівський акустичний гурт “Три кроки в ніч”.

В анонсі заходу йдеться, що музиканти не дотримуються певних стильових та жанрових рамок, а вдало поєднують класичні та народні інструменти, етнічну мелодику та власні композиторські спроби.

Наразі “Три кроки в ніч” працюють над студійним записом нової програми “Кораблі”, яку власне і презентують у Вінниці. Відомо, що це будуть композиції, створені на вірші українських поетів: Василя Стуса, Богдана Ігоря Антонича, Василя Голобородька, Катерини Калитко, Катерини Міхаліциної та Ірини Старовойт.

– Це метафорична історія про місце кожного з нас у цьому світі, самотність, життєві орієнтири та призначення, – йдеться у повідомленні.

Почути вірші Василя Стуса та Катерини Калитко по-новому можна буде у суботу, 15 червня, в Саду Коцюбинського (вулиця І. Бевза, 15). Початок – о 19:30. Вхід – вільний.

Одразу після “Трьох кроків в ніч” на сцену вийде вже легендарна особистість в сучасній українській літературі – Юрій Іздрик.

– Навіть людям, далеким від письменства, він відомий своїм нонконформізмом, епатажністю та музичними експериментами. Декілька років тому Юрій Іздрик презентував свою trap-оперу “Wozzek”, а торік долучився до грандіозного проекту “Аерофонія”, де співав під акомпанемент справжнього двигуна літака Ан-2, – ззаначають організатори.

Відвідувачів фестивалю “Острів Європа” Юрій Іздрик також здивує. Для цього він підготував унікальну програму “Izdryk:LIVE”.

В анонсі заходу йдеться, що це будуть “вірші, мантри, історії про смерть та любов, тепла лампова електроніка та холодні транзисторні одкровення”. Крім цього поет презентує свою найновішу збірку “Меланхолії” з чуттєвими ілюстраціями Мар’яни Савки.

Організатори обіцяють: буде дивовижно! І закликають “прийти і побачити все на власні очі”.

Юрій Іздрик також виступить 15 червня в Саду Коцюбинського. Початок – о 20:30. Вхід – вільний.

Організаторами Міжнародного фестивалю «Острів Європа» є ГО «Культурний Кампус» та Департамент культури Вінницької міської ради. А реалізується проект за підтримки Українського культурного фонду.

Фото – зі сторінки “Три кроки в ніч” у Фейсбук
Гіф-зображення – platfor.ma
Головне фото – vezha.org

Читайте також: Кримські татари, фемінізм та Іздрик: якою буде програма фестивалю “Острів Європа 2019”

Читайте також: Мистецтво для «зшивання» націй та перформанси-потрясіння: яким буде цьогорічний фестиваль “Острів Європа”

Автор: Катерина Дядюк

Поділитись публікацією
Вгору