У Вінниці можуть вдвічі зрости тарифи на воду: оголосили відкрите обговорення

Підприємство “Вінницяоблводоканал” планує підвищити тарифи за водопостачання та водовідведення вдвічі. Однак спершу влаштують відкрите обговорення з вінничанами щодо необхідності зміни тарифів.

Як повідомляють на сайті підприємства, основними причинами необхідності встановлення нових тарифів на централізоване водопостачання та водовідведення, послуги з централізованого постачання холодної води, водовідведення (з використанням внутрішньобудинкових систем) на 2019 рік є:

– зростання тарифів на енергоносіїі;

– зростання цін на реагенти;

– зростання мінімальних гарантій в оплаті праці;

– зростання цін на паливно-мастильні матеріали, матеріалів на ремонти, запчастини;

– зростанням вартості послуг з підкачки холодної води сторонніми організаціями;

– зростанням тарифів на опалення тощо.

Запропоновані підприємством тарифи на 2019 рік будуть майже вдвічі дорожчими, ніж ті, які діють сьогодні. Так, запропоновано встановити нові тарифи у розмірі:

– централізоване водопостачання – 12,77 грн (без ПДВ) за 1 м. куб (сьогодні – 6,11 грн без ПДВ);

– централізоване водовідведення – 7,03 грн (без ПДВ) за 1 м. куб (сьогодні – 3,81грн без ПДВ);

– послуга з централізованого постачання холодної води (з використанням внутрішньобудинкових систем) –

13,07 грн (без ПДВ) за 1 м. куб (сьогодні 6,33 грн без ПДВ);

– послуга з водовідведення (з використанням внутрішньобудинкових систем) – 7,23 грн (без ПДВ) за 1 м. куб (сьогодні – 3,95 грн без ПДВ).

Як повідомляють на підприємстві, чинні тарифи на централізоване водопостачання та водовідведення, які скореговані на окремі статті витрат, вже не покривають фактичних витрат, які несе підприємство від надання послуг.

Для того, щоб пояснити вінничанам запропоновані нововведення, 27 липня відбудеться відкрите обговорення. Початок о 14:00 на другому поверсі в актовій залі адміністративного приміщення КП “Вінницяоблводоканал” за адресою вул. Київська, 173.

Зауваження та пропозиції з данного питання можна надсилати до 26 липня на електронну адресу: pev@vinvk.com.ua. Реєстрація для участі в обговореннях за телефоном (0432) 61-91-59.

Після громадського обговорення протокол буде оприлюднено сайті “Вінницяоблводоканалу” та надіслано до НКРЕКП для подальшого розгляду.

Нагадаємо, що Україна припинила виробляти хлор: на Вінницькому водоканалі запасів лишилося на 7-10 днів.

Однак, у Вінницькій ОДА запевняють, що ситуація напружена, але контрольована.

Автор: Дар'я Гоц

Поділитись публікацією
Вгору