У Вінниці може з’явитися вулиця імені академіка Івана Кузьміна: відповідь на петицію

У Вінниці при наступному розгляді питань щодо найменувань топонімів міста, вирішено застосувати ім’я видатного вченого Кузьміна Івана Васильовича. Про це повідомляється у відповіді на петицію вінничанина Олега Бісікала.

У зверненні до влади мешканець Вінниці зазначив, що таке перейменування є доречним, оскільки Іван Кузьмін був визначною особистістю. Петиція набрала на 36 голосів більше, аніж потрібно – 386.

“Сучасний розвиток міста Вінниця завдячує І.В. Кузьміну, депутату міської ради багатьох скликань, за його суттєвий вклад у розбудову Вінницького політехнічного інституту – сьогодні Вінницького національного технічного університету – найбільшого технічного університету Поділля та одного із провідних університетів України.

За період перебування проф. Кузьміна І.В. на посаді ректора (1976-1989 р.р.), на виділеній території у 25 га в мікрорайоні «Вишенька» було створено переважну частину сучасної матеріально-технічної бази ВНТУ, зокрема побудовано 7 навчальних корпусів, 5 дев’ятиповерхових гуртожитків, 5 дев’ятиповерхових житлових будинків для професорсько-викладацького та адміністративно-технічного персоналу, стадіон «Олімп», спортивно-оздоровчий табір, їдальню для студентів та професорсько-викладацького складу інституту, СКТБ «Модуль», відкрито санаторій-профілакторій” – написав у своєму зверненні до влади Олег Бісікал.

Іван Васильович Кузьмін – доктор технічних наук, професор, академік, заслужений діяч науки і техніки України, лауреат Державної премії України в галузі науки і техніки, віце-президент Міжнародної академії наук прикладної радіоелектроніки, президент Подільського відділення Міжнародної академії наук прикладної радіоелектроніки, академік Вінницького національного технічного університету. Помер Іван Кузьмін 5 травня 2018 року у 94-річному віці” – Вікіпедія.

У відповіді на петиції повідомляється, що на засіданні Ради з питань історії, культурної спадщини та топоніміки 4 жовтня 2018 року було прийнято рішення врахувати вищезазначену пропозицію та “при порушенні питань найменувань топонімів міста застосувати ім’я видатного вченого Кузьміна Івана Васильовича”.

Нагадаємо також, що вінницьку владу хочуть закликати назвати сквер на честь нещодавно померлої відомої вінничанки Раїси Панасюк. Ініціатор ідеї, активіст Олександр Шемет, вже навіть підібрав місце, яке могло би бути доречним для такої справи: невеликий сквер на вулиці Стрілецькій поблизу МПМ “Зоря”.

Читайте також: Вінницьку владу хочуть закликати назвати сквер на честь Раїси Панасюк

Автор: Юлія Плахтій

Журналіст

Поділитись публікацією
Вгору