У Вінниці хочуть відремонтувати іржавий теплохід: для пасажирів та ремонту мостів

У Вінниці може з’явитися теплохід, що не лише перевозитиме пасажирів, а ще й допомагатиме при ремонті мостів. Однак спершу необхідно знайти власників причалу “Вінниця”, аби там капітально реставрувати судно. 

Над цим працюють у комунальному підприємстві “Вінницязеленбуд”, адже судно знаходиться на балансі підприємства. Старий теплохід дістали з-під води ще минулого року і одразу планували реставрувати, однак проблеми виникли вже на етапі пошуку власника причалу, адже згідно документів та фактично – це різні люди, передає Vlasno.info.

Затоплений теплохід – судно льодоколового типу, а тому його планують зробити багатофункціональним: перевозити пасажирів або вантаж, допомагати ремонтувати мости, а також руйнувати кригу, якщо буде така необхідність.

Як розповів Vежі директор КП “Вінницязеленбуд” Ігор Любовський реставрувати судно будуть за кошти підприємства, окрім того є фахівці-“зеленбудівці”, які можуть ремонтувати річковий транспорт.

  • Зараз ми не можемо знайти порозуміння з пристанню “Вінниця”, що знаходиться по вулиці Князів Коріатовичів. Ми неодноразово зверталися до них, щоб нам дали можливість відбуксувати теплохід, підняти його та зробити певні роботи з корпусом. Лише після цього ми зможемо замінити двигун. Усе необхідне обладанння для теплохода у нас вже є. Все інше, що нам потрібно для ремонтних робіт, є на пристані “Вінниця”, а будувати нову стоянку насправді не так просто. Але вже другий рік ми на стадії перемовин і сподіваюсь, що вже за декілька місяців ми нарешті домовимося.

За словами Ігоря Любовського теплохід провів під водою багато часу і перш ніж зайнятися реставрацією – необхідно буде відкачати всю воду та ретельно обстежити судно.

  • Для того, щоб відбуксувати судно, потрібно буде піднімати воду у річці. Зараз дощів немає, а тому, щоб підняти рівень води, потрібно буде домовлятися із Сабарівською ГЕС, аби вони не скидали воду. Розумієте, це все серйозні питання, а не “просто так”.

Як розповів директор “Вінницязеленбуду”, вкотре до питання щодо теплоходу повернуться вже найближчим часом – після Дня міста, яке святкуватимуть 9 вересня, однак він сподівається, що вже до кінця року їм вдасться знайти мову із керівництвом причалу “Вінниця”.

Автор: Дар'я Гоц

Поділитись публікацією
Вгору