× Пошук публікацій на Veжa
× Пошук публікацій на Veжa

У Вінниці готують першу в світі виставу про співачку Квітку Цісик

У вінницькому театрі ім. Садовського працюють над першою у світі виставою про Квітку Цісик. Цей проект є благодійним і основна його мета, окрім поширення інформації про талановиту співачку, – придбання пересувного мамографа.

Як повідомляє Громадське радіо, з пропозицією стосовно вистави до вінничан звернувся Алекс Гутмахер, американський піаніст і продюсер соціально-благодійного проекту  “Незабутня Квітка”. Перед тим він познайомився з Олегом Миколайчуком-Низовцем, автором п’єси про Квітку Цісик. Зробити постановку саме цього твору запропонував Гутмахер вінницьким театралам.

– Вони запропонували нам взяти участь в цьому проекті. Ми відгукнулися, тому що є підтримка і Міністерства культури України, і нашого голови облдержадміністрації Валерія Коровія. Режисер-постановник - Таїсія Славінська - збирала вже акторів. Це все початок, ми вже прочитали п’єсу, проговорили, як будемо працювати. Працює художник над стенографією і ми віримо в те, що 5 квітня глядач її побачить і цей благодійний проект буде здійснено, – розповіла Світлана Фісайло, керівниця літературно-драматургійної частини Вінницького театру ім. Садовського.

На отримані від вистави кошти планується придбання пересувного мамографа для Вінницької області. Закупівля медичного обладнання, що необхідне для діагностування раку грудей є традиційним для проекту “Незабутня Квітка”. Раніше в рамках цього проекту вже було придбано один мамограф. Його назвали “Квітка”.

Квітка Цісик народилась в Нью-Йорку 4 квітня 1953 році в родині українських мігрантів. Оперна і блюзова співачка, виконавиця українських народних пісень. 1978 року отримала Оскар і Золотий глобус за пісню “Ти осяюєш моє життя” (You Light Up My Life) до одноіменного фільму. Також має два альбоми з українськими піснями “Kvitka - Songs of Ukraine” та “Kvitka - Two Colors”.

В 1983 році відвідала Україну. Після здобуття Незалежності мріяла вирушити в концертний тур Україною, але мрія не здійснилась. В 1998 році Квітка Цісик померла від раку грудей, не доживши шість днів до свого 45-річчя.

Прем’єра вистави про Квітку Цісик у Вінницькому академічному музично-драматичному театрі ім. Миколи Садовського запланована на 5 квітня.

Фото: https://i.io.ua

Автор: Микола Геркалюк

Поділитись публікацією
Вгору