× Пошук публікацій на Veжa
× Пошук публікацій на Veжa

У Вінниці добудували сьомий «муніципальний будинок» і розповіли, коли завершать восьмий

У Вінниці завершили будівництво другої черги сьомого «муніципального будинку» і паралельно будують восьмий. Останній планують ввести в експлуатацію вже наступного року.

Нагадаємо, що програма «Муніципальне житло» (далі – Програма) у Вінниці діє з 2009 року. За цей час у місті реалізували п’ять об’єктів будівництва (шість будинків), збудували 48 тисяч метрів квадратних нового житла, а житлові умови поліпшили 659 родин.

Про це сьогодні, 15 листопада, на засіданні виконкому повідомив Віталій Погосян, директор Департаменту економіки та інвестицій ВМР. Крім того він зазначив, що наразі вже завершилося будівництво другого пускового комплексу на 92 квартири по вулиці П. Запорожця, 4, і зараз готуються документи щодо введення об’єкту в експлуатацію, що відбудеться у грудні 2018 року.

Читайте також: У Вінниці завершують спорудження сьомого «муніципального будинку»: утеплюють стіни та оздоблюють всередині 

 

– В цілому, два пускові комплекси житлового будинку по вулиці Запорожця, 4 налічують 180 квартир, – зазначив Віталій Погосян. – З них у 12 квартир з повним внутрішнім опорядженням переселили мешканців аварійного будинку, який розташований на території земельної ділянки, наданої під будівництво. 54 квартири передано у квоту управителя фонду фінансування будівництва. Шість квартир повернуто забудовнику у зв’язку з відсутністю попиту – це дворівневі квартири. А 108 квартир розподілено між учасниками Програми шляхом відкритого жеребкування.

Крім того начальник департаменту зазначив, що серед цих 108 учасників 20 – працівники бюджетної сфери та комунальних підприємств,  16 – учасники бойових дій та внутрішньо переміщені особи, 55 – молодь, 2 – ветерани праці, 7 – особи з інвалідністю, 8 – громадяни, які перебувають на квартирному обліку для поліпшення житлових умов.

Читайте також: “Наймолодша багатоповерхівка міста”: вінничани отримали ключі від нового “Муніципального будинку”. ФОТО 

Щодо  восьмого «муніципального житла», це 80-квартирний житловий будинок по вулиці Маяковського, який почали будувати у цьому році. Як розповів Віталій Погосян, там уже звели зовнішні несучі стіни та внутрішні перегородки шести поверхів; завершують мурувати стіни шостого поверху; облаштували сходові марші; змонтували інженерні мережі в цокольному поверсі будинку та влаштували бетонну огорожу від території міської клінічної лікарні №3 та дитячого садочку.

Читайте також: У Вінниці будують восьме “Муніципальне житло” 

– Будівельні роботи на об’єкті планується завершити у червні 2019 року, а введення в експлуатацію відбудеться до кінця 219 року, – розповів Віталій Погосян.

Він також зазначив, що учасниками Програми по цьому об’єкту стали: учасники бойових дій (9), внутрішньо переміщені особи (3), постраждалі внаслідок Чорнобильської катастрофи (1), громадяни, що перебувають на обліку (2), багатодітні сім’ї (2), особи з інвалідністю (2), працівники бюджетної сфери та комунальних підприємств (36), молоді сім’ї (5).

Варто зазначити, що вартість метра квадратного площі житла – 10 тисяч 930 гривень. Відтак мер Вінниці Сергій Моргунов наголосив, що оскільки це найнижча ціна на ринку, то й якість робіт має бути конкурентноспроможною і бути на вищому рівні.

–  Ваше завдання не просто вирішити людям квадратні метри, і забудовнику – продати їх в своїй частині. Ваше завдання, щоб це житло було дійсно якісне і відповідало гарним стандартам найнижчої ціни в місті, – наголосив мер Вінниці.

Читайте також: Муніципальне житло у Вінниці тепер можуть отримати і “чорнобильці”, а людям з інвалідністю зарезервують квартири

– Важливо дуже якісно робити це житло і враховувати навіть доречність перестінків, щоб люди потім їх не переробляли. Це стосується і балконів, і кладовок… – зауважив Сергій Моргунов. – Якщо ви говорите про те, що ціна найнижча, з урахуванням опорядження, то це повинно відповідати дійсності. Має бути і прилегла територія і до прилеглої території.

Головною метою програми «Муніципальне житло м. Вінниця» є створення сприятливих умов для придбання працівниками бюджетної сфери, молоддю та іншими учасниками Програми якісного житла на доступних умовах його оплати.

З часу існування програми (2009 рік)  вінничани вже заселилися у наступні муніципальні будинки: 98-квартирний житловий будинок на вулиці Келецькій, 144-квартирний житловий будинок на розі вулиці Смирнова – І провулка Український, 140-квартирний житловий будинок на провулку Щорса, три житлових будинки по вулиці Чехова: №1 та №2 – це 70-квартирні житлові будинки, №3 – 67 квартирний житловий будинок та два пускових комплекси по вулиці П. Запорожця, 4 на 88 і 92 квартири відповідно.

Детальніше з програмою  «Муніципальне житло м. Вінниця» можна ознайомитися ТУТ 

Автор: Катерина Дядюк

Поділитись публікацією
Вгору