× Пошук публікацій на Veжa
× Пошук публікацій на Veжa

У Вінниці до кінця року мають відремонтувати 38 ліфтів. ВІДЕО

До кінця 2019 року у Вінниці мають оновити 38 ліфтів, вісім підйомників замінять на нові. Нині тривають роботи по капітальному ремонту відразу дев’яти ліфтів.

Як повідомляється в сюжеті телеканалу “ВІТА”, з початку року новими ліфтами вже обладнано 13 багатоповерхівок. 

Наприклад, нещодавно в багатоповерхівці по вулиці Князів Коріатовичів було встановлено один з таких ліфтів. Підйомник – білоруського виробництва, він легший в обслуговуванні, має енергозберігаючий двигун і світлодіодне освітлення. Вантажність – 400 кілограмів, тобто ліфтом одночасно можуть користуватися до п’яти осіб. 

     

– Цей ліфт набагато кращий, ніж той, що був тут встановлений раніше, – каже Віталій Онищак, майстер бригади №1. – Тут є спеціальний електронний захист від закриття дверей шахти, якщо є перепона при вході в кабіну. Встановлена повністю нова станція керування та лебідка ліфта. 

Як йдеться в сюжеті, мешканці багатоповерхівки також відзначають безшумність нового підйомника та комфортність його використання. Покажчики поверхів містять написи шрифтом Брайля, щоб ними могли користуватися незрячі громадяни. Також є кнопки аварійного закриття та відкриття дверей. 

     

Модернізований ліфт працює на електронному управлінні та обладнаний бездротовим зв’язком. Таким чином в разі потреби пасажири можуть зв’язатися з диспетчером. Людмила Трусьдиспетчерка аварійної служби ліфтів, каже, що щодня приймає від 40 до 50 викликів. “З самого ранку йде перевірка, щодня механік перевіряє ліфти на справність” – каже жінка.

     

Як зазначено в сюжеті, нині тривають капремонти дев’яти підйомників. Також повідомляється, що всі ліфти в задовільному стані, оскільки їх системно обстежують. 

– Мешканці можуть ними спокійно користуватись, незалежно від того, пропрацював ліфт 25, 30 років. А ще ж є багато ліфтів, які пропрацювали понад 40 років, та на жаль, поміняти їх можливості в нас немає, – каже Анатолій Уздемір, начальник підприємства “Вінницяміськліфт”.

Водночас, як повідомляє Управління Держпраці у Вінницькій області, нині у Вінницькій області експлуатується 2 514 ліфтів, з них – 1 479 у житловому фонді Вінниці. При цьому близько тисячі підйомників в обласному центрі відпрацювали нормативний термін експлуатації (25 років). Протягом 2019 року було зафіксовано понад 12 тисяч вимушених зупинок ліфтів, понад 60% – з технічних причин.

Водночас, пише “Місто над Бугом”, у Вінницькій міській раді запевняють, що ця проблема вирішуватиметься. Зокрема директор Департаменту житлового будівництва ВМР Роман Фурман повідомив, що на 2019 рік заплановано капітальний ремонт 38 підйомників у багатоповерхівках, а вісім ліфтів замінять на нові. Роботи здійснюються на умовах співфінансування з мешканцями: 30% сплачують мешканці, а решту коштів виділяють з місцевого бюджету.

За словами Романа Фурмана, основну увагу приділять підйомникам, які вже відпрацювали свій термін та потребують капітального, а не поточного ремонту.

Автор: Юлія Плахтій

Журналіст

Поділитись публікацією
Вгору