× Пошук публікацій на Veжa
× Пошук публікацій на Veжa

У Вінниці демонтували погруддя Петру Запорожцю. ФОТО

Сьогодні, 5 червня у Вінниці демонтували погруддя комуністичному діячу Петру Запорожцю, яке досі перебувало біля будівлі “Прозорого офісу” на Замості. 

Як повідомив на своїй сторінці депутат Вінницької обласної ради Володимир Барцьось, погруддя зняли з постаменту та вивезли комунальники.

“На черзі пам’ятник “буревестнику Октябрской революции” Горькому-Пешкову, який досі бовваніє в Центральному парку культури і відпочинку. Горький був не менш одіозною фігурою комунізму, його популяризатором і співцем. Крім того, у парку, де були розстріляні і закопані у масових могилах загиблі від лап НКВД українці та інші мешканці області”, – пише депутат у себе на сторінці.

Нагадаємо, що 1 травня активісти молодіжної націоналістичної громадської організації “Едельвейс” влаштували “Акцію-мітинг проти пережитку минулого”, головним гаслом якої було “Ні комуністичній символіці!”. Вони запалили фаєри біля памятника Запорожцю та вимагали у міської влади демонтувати погруддя, поки “ми його не демонтували самі”.

Вже 16 травня під час чергового засідання Виконавчого комітету Вінницької міської ради було прийнято рішення демонтувати погруддя. Як зазначено у документі, при прийнятті рішення влада керувалась наказом Міністерства культури України від 04.04.2016 р. № 200 «Про незанесення об’єктів культурної спадщини до Державного реєстру нерухомих пам’яток України», протоколом Ради з питань історії, культурної спадщини та топоніміки м. Вінниці від 04.10.2018 р., ч. 1 ст. 52, ч. 6 ст. 59 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», на
виконання Закону України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки».

“Петро Запорожець – діяч російського революційного руху. Народився в Білій Церкві. 1886-1891 – навчався у Київському реальному училищі. З 1891 року був студентом Петербурзького технологічного інституту, де вступив до марксистського гуртка і в 1895 році під керівництвом В. І. Леніна брав участь у організації Петербурзького «Союзу боротьби за визволення робітничого класу» та був учасником центрального гуртка цього союзу. Вів соціал-демократичну пропаганду серед робітників у районах Нарвської та Московської застав. У 1895 році приїжджав у Київ із організаційним завданням. У грудні 1895 року революціонера було арештовано та засуджено на п’ять років заслання. Перебуваючи в тюрмі, психічно захворів. З 1897 року перебував у київській Кирилівській психіатричній лікарні. Згодом – помер у лікарні у Вінниці. В 1970-х роках прах Петра Запорожця був урочисто перенесений в Сквер Слави (нині Європейська площа) м. Вінниці” – Вікіпедія.

Фото зі сторінки Володимира Барцьося

Читайте також: Декомунізація Вінниці: цифри, факти, постаті

Автор: Андрій Качор

Головний редактор Vежі

Поділитись публікацією
Вгору