У Вінниці будують восьме “Муніципальне житло”

У новій багатоповерхівці буде 80 квартир. Цими відбувається жеребкування між майбутніми мешканцями щодо розподілу помешкань: кількості кімнат та поверхів. 

Загалом з плочатку програми “Муніципальне житло” 10 років тому у Вінниці вже повністю збудували 6 багатоповерхівок. Будівництво ще двох наразі триває. Зокрема, завершується будівництво сьомого будинку на 92 квартири по вул. П. Запорожця, 4. Його планують здати вже до кінця поточного року. Восьмий 80-квартирний будинок почали зводити на вулиці Маяковського.

Загалом, з 2009 року завдяки програмі “Муніципальне житло” квартири змогли отримати понад 600 родин, повідомляє Вінницька міська рада.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  “Наймолодша багатоповерхівка міста”: вінничани отримали ключі від нового “Муніципального будинку”. ФОТО

Вчора, 19 липня, містяни завдяки жеребкуванню дізналися номер своєї майбутньої квартири у восьмому муніципальному будинку по вул. Маяковського, поверх та загальну площу. Загалом було розподілено 38 квартир: 28 однокімнатних та 10 двокімнатних. Сьогодні, 20 липня, ще 29 учасників програми дізнаються про свої майбутні помешкання.

Будівництво “Муніципального будинку” по вул. Маяковського

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Муніципальне житло у Вінниці тепер можуть отримати і “чорнобильці”, а людям з інвалідністю зарезервують квартири

Зауважимо, що вартість одного квадратного метру у цьому будинку становить 10930 гривень, у той час як середня вартість житла на ринку у 2018 році становить 16,5 тисяч гривень.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Кредит від влади: хто має право і скільки коштує муніципальне житло у Вінниці?

Щоб взяти участь у програмі, потенційні учасники мають на початку будівництва сплатити не менш 30% вартості майбутнього помешкання. Однак, враховуючи, що сьогодні далеко не кожен має змогу одноразово заплатити значну суму, міська рада визначилась із банком-партнером, який пропонує іпотечне кредитування учасників програми “Муніципальне житло м. Вінниця”. Максимальний термін залучення кредиту для того, аби придбати житло, становитиме 30 років, а відсоток банківського кредитування для учасників програми на перші 5 років становить 12%.

Додамо, що з часу існування програми вінничани вже заселилися у наступні муніципальні будинки: 98-квартирний житловий будинок на вул. Келецькій, 144-квартирний житловий будинок на розі вул. Смирнова – І пров. Український, 140-квартирний житловий будинок на провулку Щорса, три житлових будинки по вулиці Чехова: №1 та №2 – це 70-квартирні житлові будинки, №3 – 67 квартирний житловий будинок та І пусковий комплекс по вул. П. Запорожця, 4 на 88 квартир.

Фото з Facebook-сторінки Сергія Моргунова

Автор: Дар'я Гоц

Поділитись публікацією
Вгору