У Вінниці біля Вежі мовою жестів “заспівали” Майкла Джексона аби “Почути Всесвіт”. ФОТО

По обіді 9 квітня, на вінницькій Європейській площі, що біля Вежі Артинова, слабочуючі діти та підлітки, а зокрема вихованці лінгво-естетичного центру “Стрім” влаштували танцювальний флешмоб “Почути всесвіт”.

Захід організували з мето привернути увагу до проблем дітей з порушеннями слуху, а також аби анонсувати благодійну виставу, що має відбутися у Вінниці 23 квітня.

“Під час вистави ми плануємо зібрати гроші для придбання слухового апарату 8-річній Надії Бондаренко. Ця дівчинка дуже потребує нашої допомоги, і ми всі разом можемо зробити так, аби вона почала чути”, – розповіла перед перформансом директор центру “Стрім” Ірина Дроздовська.

Зі слів п. Ірини, виставу готуються самі вихованці центру, вона являтиме собою дві життєві історії, одна з яких – заснована на реальних подіях. “У форматі брейн-шторму діти придумали ці сценарії, постановник, фактично, лише вносив деякі коригування”.

Тим часом на площі поступово збираються учасники флеш-мобу та прості перехожі, зацікавлені підготовкою до перформансу. Аби не показувати все раніше запланованого, активісти йдуть вглиб площі, аби подалі від гурту глядачів востаннє прорепетирувати флеш-моб.

Зрештою, на площі починає грати композиція Майкла Джексона “We are the world”: на центр площі виходить спочатку одна дівчина: вона рухається в такт мелодії, за нею – ще одна активістка, поступово площу заповнюють два десятка молодих хлопців та дівчат, які жестами виконують пісню “Ми – це світ”, написану композитором Лайонелом Річі та пізніше виконану Майклом Джексоном для збору коштів на боротьбу з бідністю та голодом в Африці.

      

Флеш-моб триває лише кілька хвилин, він завершується коли його учасники стають перед глядачами в лаву, тримаючи перед собою плакати із зображеннями ока, серця та вуха.

Глядачі аплодують, музика стихає, учасники флешмобу швидко лишають площу та роздають присутнім флаєри-запрошення на виставу, перший показ якої відбудеться 23 квітня о 15:00 в галереї “Інтершик”, що на вул. Арх. Артинова, 12а.

     

Фото Андрія Завертаного

Автор: Андрій Качор

Головний редактор Vежі

Поділитись публікацією
Вгору