× Пошук публікацій на Veжa
× Пошук публікацій на Veжa

У вінничан залишилось чотири дні для тимчасової зміни місця голосування

Для зміни місця голосування під час позачергових парламентських виборів у вінничан залишилось чотири дні. Втім, значного ажіотажу непомітно і черг у вінницькому відділі ДРВ фактично немає. 

Позачергові парламентські вибори в Україні відбудуться 21 липня. Тимчасово змінити місце голосування всі охочі могли з 24 травня і все ще можуть це зробити до 15 липня включно. 

Незважаючи на те, що до виборів залишилось трохи більше тижня, черг у вінницькому відділі ведення ДРВ фактично немає. За словами працівників відділу, навідміну від березня та квітня (перший та другий тур президентських виборів), попит на зміну місця голосування значно менший. 

У порівнянні з президентськими виборами процедура тимчасової зміни голосування трохи відрізняється. Цього разу не потрібно мати документ, що підтверджує необхідність зміни місця голосування (довідка з місця роботи, залізничний квиток), достатньо паспорту. Вже у відділі ведення державного реєстру виборців потрібно буде написати заяву (зазвичай це роблять працівники реєстру, документ потрібно лише підписати) і вказати в ній мотивацію до тимчасової зміни місця голосування. Згідно із законодавством, мотивацію можна викласти в наступній формі: “у зв’язку з сімейними обставинами”, “за місцем роботи”, “у зв’язку з відрядженням” тощо.  

Наступний крок після подання заяви про тимчасову зміну місця голосування – забрати довідку. Забрати її можна навіть в день виборів. Втім, працівники ДРВ зазначають, що довідка не є обов’язковою, достатньо переконатись, що місце голосування вам таки змінили. Це можна зробити онлайн за цим посиланням.    

Враховуючи, що голосування відбуватиметься за змішаною системою, виборці отримають два бюлетені – для голосування у загальнодержавному багатомандатному та в одномандатному виборчому окрузі. Якщо виборець перебуватиме за межами свого одномандатного округу, то зможе проголосувати лише у загальнодержавному багатомандатному виборчому окрузі.

У Вінниці відділ ведення державного реєстру виборців розташований за адресою вул.Замостянська, 7. З понеділка по четвер він працює з 9:00 до 18:15, а з п’ятниці по неділю з 9:00 до 17:00. Телефони – (0432) 59-53-25, (0432) 59-53-27, (0432) 59-53-29.

Автор: Микола Геркалюк

Поділитись публікацією
Вгору