У вересні у Вінниці відкриють Подільський науково-технічний ліцей для “майбутніх Ломоносових”

З 1 вересня на базі ВНТУ планують відкрити Подільський науково-технічний ліцей, в якому зможуть жити і вчитися старшокласники з усієї Вінницької області, котрі пройдуть відбір.

Про це сьогодні під час прес-конференції повідомив в.о. Департаменту освіти та науки ВінОДА Володимир Буняк. З його слів, ліцей створюється для поглибленого вивчення точних наук, таких як математика, фізика та інформатика для учнів 8-11 класів. Навчальні аудиторії та місце для проживання учнів буде організоване на базі Енергетичного факультету ВНТУ, окрім того майбутнім учням ліцей буде забезпечено п’ятиразове харчування на базі закладу освіти, аби мінімальним чином діти відволікалися від навчального процесу.

 – Ми вже шукаємо дітей з усієї області, які цікавляться математикою і фізикою. Діти не винні в тому, що народилися десь в далекому селі й не мають доступу до якісного навчального закладу, ми їм повинні такий доступ надати. Ми маємо шукати цих “майбутніх Ломоносових”, які можуть перебувати десь в глибинці – сказав очільник Департаменту.

На базі ліцею відкриють дві паралелі для чотирьох класів: восьмого, дев’ятого, десятого і одинадцятого. В одному класі планують навчати близько 25 дітей. Таким чином загалом планують набрати 200 найбільш обдарованих учнів, які мають пройти відповідний відбір.

За словами Буняка, таким чином учні вже зі шкільної парти матимуть змогу спілкуватися з професурою, мати доступ до лабораторій і проводити необхідні експерименти.

– Крім того діти будуть тут на повному утриманні, від батьків нічого не потрібно. Буде 5-денний навчальний графік, після якого учень може поїхати на вихідні додому. Хто не матиме можливості поїхати – перебуватиме в ліцеї під наглядом вихователів. Графік перебування учнів у закладі буде розписано буквально цілодобово – каже Володимир Буняк.

Лише на технічне обладнання Подільського ліцею буде виділено півтора мільйони гривень, загалом старт роботи ліцею вартував п’ять мільйонів – це кошти обласного бюджету. Ліцей очолить колишній директор вінницької школи №26  Віталій Козаченко.

Для того, аби заявити про намір пройти відбір на навчання в ліцеї, Департамент освіти невдовзі додатково оприлюднить контактні телефони та адреси електронної пошти.

Читайте також: Жоден вінницький університет не потрапив у ТОП-10 нового рейтингу українських вишів

Автор: Андрій Качор

Головний редактор Vежі

Поділитись публікацією
Вгору