У центрі Вінниці згадували першого вбитого на війні з Росією: Дмитра Чернявського. ФОТО

Сьогодні у Вінниці вшанували пам’ять вбитого рівно три роки тому студента та громадського активіста Дмитра Чернявського. 

О 18:30 на майдані Небесної Сотні зібралися знайомі загиблого хлопця та ті, хто був присутній поруч із ним у день його загибелі – вимушено переміщені особи, які тепер живуть у Вінниці.

Також були і «свободівці», адже Дмитро Чернявський був головою прес-служби Донецької обласної «Свободи».

Люди із лампадками у руках вшанували пам’ять загиблого хвилиною мовчання, а потім очевидці тих подій розповідали подробиці останнього дня хлопця. Також говорили про вороже налаштованих «ніби місцевих» противників мітингу та бездіяльних правоохоронців.

Вимушений переселенець з Донецьку, а нині вінничанин Богдан, розповів, що особисто знайомий із Дмитром не був, тільки пересікався. Проте знайомі Богдана були поруч із Дмитром, коли йому нанесли травми несумісні з життям.

  • Дмитра було зарізано в центрі Донецька, – каже Богдан. – Фактично слідом за смертю Дмитра Чернявського почалися полювання на активістів на сході, це став новий виток війни. Важко було усвідомити, що той хлопець, з яким я стояв на Майдані поруч, загинув.

За словами тих, хто знав Дмитра, він завжди вважав, що «Донбасу потрібно повернути його справжнє українське обличчя» та дуже чекав, що його рідне місто Артемівськ поверне собі свою історичну назву – Бахмут. Втім, цього він не дочекався – місто було перейменовано у лютому 2016 року.

Нагадаємо, 13 березня 2014 року Дмитро Чернявський у складі місцевої самооборони охороняв мирний мітинг у Донецьку на підтримку територіальної цілісності України.

Після мітингу на його учасників здійснили напад озброєні проросійські бойовики. 22-річний Дмитро Чернявський намагався захистити людей, втім сам отримав ножові поранення, не сумісні із життям.

Посмертно, хлопець отримав звання Героя України, також він увійшов у історію як перший житель Донбасу, який загинув у ході російського вторгнення в Україну.

Фото Віталії Мазур

 

 

   

Автор: Юлія Плахтій

Журналіст

Поділитись публікацією
Вгору