× Пошук публікацій на Veжa
× Пошук публікацій на Veжa

У центрі Вінниці встановили пам’ятник Магдебурзькому праву. ФОТО

Сьогодні, 14 травня, у Вінниці встановили колону, яку неофіційно вважають пам’ятником Магдебурзькому праву. 

Вона розташована на майданчику по вулиці Оводова, де раніше був постамент на честь Козицького.

Це затишне місце вже облюбували вінничани, адже ще раніше у сквері встановити вуличні ліхтарі, дерев’яні лавки та сміттєві урни, а також облаштували тротуари та висадили низькорослі рослини.

Колону із кулею вгорі виготовили або до 300-річчя дому Романових, або на випадок перемоги Російської імперії у Першій світовій війні. Проте, із захопленням влади комуністами її призначення змінилось. В 1921 році Колону встановили на місці сучасної Європейської площі. Тоді вона символізувала вшанування пам’яті жертв революції. У 70-х роках, коли Меморіал визволення реставрували, колону забрали і перевезли в село Павлівка. Влітку 2017 року її демонтували та перевезли до Вінниці. Як повідомлялось раніше, одним з можливих варіантів, що саме має символізувати колона стане здобуття Магдебурзького права Вінницею в 1640 році.

Втім, майданчик ще не до кінця облагородили:  у бруківці можна помітити прогалини у місцях, де мають встановити антипаркувальні стовпчики, а також ніші біля основи колони (вочевидь, для підсвітки). Напис також ще заклеєний плівкою.

Нагадаємо, що місце для колони, яку вважають пам’ятником Магдебурзькому праву, шукали ще з літа 2017 року. Зрештою було вирішено встановити її на місці, де раніше стояло погруддя радянському діячеві Миколі Козицькому. Окрім цього було також вирішено відремонтувати ділянку між будинками № 54 та № 58 по вулиці Оводова, де й встановили колону. Нагадаємо також, що тендер на виконання робіт оголосили наприкінці лютого, і за підсумками аукціону, виконавцем робіт стало підприємство “Агропродсоюз”. Вартість робіт склала 1 мільйон 215 тисяч 492 гривні.

Фото Миколи Геркалюка

Читайте також: Вінницький пам’ятник Магдебурзькому праву встановлять напередодні Дня Європи. ФОТО

Читайте також: Пам’ятник Магдебурзькому праву замість Козицького: в центрі Вінниці встановлять колону

 

Автор: Vежа

Адміністрація сайту

Поділитись публікацією
Вгору