У центрі Вінниці створять Ліверпуль зі своїми The Beatles

Цьогоріч у Вінниці планують нарешті розпочати благоустрій скверу Ліверпуль, який знаходиться на Соборній біля Макдональдса. За проектом, там розмістять інсталяцію найвідомішої музичної четвірки – гурту The Beatles.

Розмови про облаштування скверу тривають вже кілька років, однак безпосередні роботи постійно відкладали. Цьогоріч нарешті вирішили доопрацювати проект, визначити кошторис та розпочати будівництво. За словами диреткора департаменту комунального господарства та благоустрою міської ради Володимира Ніценка, наразі у КП «Вінницькому муніципальному центрі містобудування та архітектури» працюють над проектом реконструкції скверу.

  • Замовлена проектно-кошторисна документація, поки що лише чекаємо на проект. Маємо отримати його вже найближчим часом і тоді будемо точно знати що і як буде на сквері. Будемо сподіватися, що цього року вже щось зробимо.

«Ліверпуль» – неофіційна назва скверу ще з 1970-80-х років. За однією із версій таку назву сквер отримав тому, що саме тут збиралися тогочасна молодь, щоб грати на гітарі та співати, у тому числі – хіти британської четвірки.

За початковим проектом сучасна арт-композиція мала зображувати чотири жовті промені, які будуть підсвічуватися у вечірній час. Самі ж промені символізували музикантів гурту, чиї фігури розміщували у самому центрі. Позаду них знаходилась Yellow Submarine на хвилях. Планувалось, що фігури мали виготовити із сучасних матеріалів: орг-скла, пластику, металу.

Окрім цього на території скверу планувалась заміна бруківки, освітлення та лавочок, а також – ремонт підпірної стінки біля школи №17 та огородження.

Як пояснив головний архітектор міста Олександр Рекута, наразі проект ще доопрацьовується, а тому не можна сказати у яку вартість він обійдеться місту та що саме там буде. Однак зауважив, що значних змін в інсталяції не передбачається.

Фото – Реал

Автор: Дар'я Гоц

Поділитись публікацією
Вгору