× Пошук публікацій на Veжa
× Пошук публікацій на Veжa

У центрі Вінниці починають демонтувати вивіски: місто готує нову «антирекламну» програму

Навести лад із вивісками у Вінниці – спочатку в центрі, а тоді на всій території міста –нарешті збирається  Департамент архітектури міськради.

Про це журналісту VежА повідомив головний спеціаліст відділу культурної спадщини та дизайну департаменту архітектури Роман Вікулов. За його словами, департаментом вже розробляється нова редакція Положення про становлення вивісок у місті Вінниці. Каже, нині більшість вивісок у місті встановлені без будь-яких дозволів.

Реклама по-вінницьки: хто в ній винен і що з нею робити?

  • Підприємець відкрив якийсь магазин чи салон і встановив вивіску на будівлі. Так робити не можна – для цього потрібно отримати дозвіл із прописаними нормами того, якою має бути вивіска, – каже Роман Вікулов. – Якщо ж такої документації немає – видається припис на отримання дозволу чи демонтується.
Було:

Стало:

– Хто у місті моніторить ситуацію з вивісками? Яким чином їх можуть демонтувати?

  • Моніторингом реклами та вивісок у Вінниці займається Департамент архітектури міськради та працівники «Муніципальної поліції». Відбувається це наступним чином: у суб’єкта підприємницької діяльності перевіряють документацію – чи є у нього необхідний для встановлення вивіски дозвіл. Якщо ж такого немає – в усній формі або через складання припису підприємця зобов’язують належним чином оформити документацію та вивіску, якщо вона не відповідає розмірам чи встановлена із недотриманням норм, – каже Роман Вікулов.

Якщо ж протягом відведеного часу, зазначеного у приписі, ситуація не виправляється, «Муніципальна поліція» складає протокол про невиконання вимог. Дані протоколу разом із фотофіксацією порушення направляють на розгляд адміністративної комісії, котра засідає один раз на тиждень. Комісія ознайомлюється із матеріалами та виносить рішення про встановлення штрафу, розмір якого у цьому випадку становить від 800 до 1600 гривень. Штраф стягується через суд. Проте, якщо підприємець і в цьому випадку вперто не бажає демонтовувати вивіску, за нього це робить підрядна організація.

Було:

Стало:

  • У Вінниці такі роботи виконує міське комунальне підприємство «Архітектурно-будівельний сервіс». Після демонтажу підприємцю знову надходить інформація про необхідність сплати штрафу. Але, додатково до суми ще й доплюсовується вартість виконаних підрядною організацією робіт із демонтажу.

За останній місяць у Вінниці демонтовано чотири вивіски. До судових тяганин не доходило: часто підприємці з легкістю йшли на контакт і після попередження в усній формі одразу погоджувалися замінити вивіски.

  • Максимум, ми видавали припис із рекомендаціями та поясненням, чому вивіска підлягає демонтажу. Поки ми ведемо роботу в центрі міста – прибрали вивіски на Соборній. Після ухвалення оновленого Положення про встановлення вивісок робота в цьому напрямку вестиметься активніше, – запевняють у департаменті архітектури.

Автор: Віталія Мазур

Журналіст

Поділитись публікацією
Вгору