У Вінниці шукали доступні місця для людей з інвалідністю: результати квесту будуть на Google-карті

Поки Вінниця займає лідируючі позиці всеукраїнських рейтингів доступності, самі вінничани перевірили чи це так для людей з обмеженими фізичними можливостями. Громадська організація «Гармонія» разом із небайдужими вінничанами взялася за перевірку міста для доступності людей з інвалідністю.

Будь-хто міг стати учасником і перевірити відповідність законодавчим і людським нормам.

  • Перший у Вінниці квест доступних місць зібрав близько 300 об’єктів в центрі міста. Чотири команди сформувались з представників від ФРІ Вінниця, студентів Вінницького гуманітарно-педагогічного коледжу та UMSA проводили аудит центру міста, – написали на соцсторінці ГО «Гармонія» про першу таку зустріч, що відбулася 26 квітня.

Разом із аудиторами були представники Google. Під час квесту 26 учасників заповнювали спеціальні бланки, де відзначали доступність тих чи інших місць. Як тільки учасники завершать вносити електронні дані заповнених анкет, на основі них буде створена Google-карта, де позначать місця, якими зможуть користуватися люди з порушеннями руху, слуху, зору, а також мами з дитячими візочками.

  • У результаті буде створена карта доступних місць. За рахунок цього ми хочемо популяризувати збір та внесення таких даних, які попередньо ще будуть нами перевірені додатково, – розповіла коордиинаторка проекту Сюзанна Жуковська.

За її словами, нанесення даних на карту буде зроблено після травневих свят, приблизно через тиждень.

У «Фейсбук» своїми враженнями від перевірки доступності поділилася вінничанка Ірина Стецюк:

  • На нашому секторі вразили найбільше «Обрій» і «Промінь». Спеціалізовані заклади, а толку в оформленні доступу зовсім мало! Цікава була розмова з мамою дитини на візку… цікава – це я, м’яко кажучи, про реальний стан речей. Приємно вразив персонал дитячої стоматологічної поліклініки на Артинова в бажанні доробити «правильно». Розчарували державні органи, що зобов’язані дотримуватись законодавства.

Самі ж учасники кажуть, що насправді в місті є досить мало таких повноцінно доступних об’єктів міської інфраструктури. А тому організатори обіцяють, що подібні аудити-квести проводитимуть і надалі.

Фото із соціальних мереж

Автор: Vежа

Адміністрація сайту

Поділитись публікацією
Вгору