У школах Вінниччини вивчатимуть творчість 15-річної місцевої поетеси

Міністерство освіти і науки України рекомендувало включити до шкільної програми з української літератури твори вінницької поетеси Олександри Бурбело, яка померла зовсім юною. Як пише «День», «посприяв» такому рішенню дідусь покійної.

Україномовні казки та оповідання авторки включені до списку додаткової літератури для вивчення у школах. П’ятикласникам рекомендовано  до прочитання збірки «Первоцвіт: казки, легенди, вірші, смішинки та загадки» або «Золота росинка: поезії, казки», для шестикласників – «Я лиш струна на арфі України». Старшокласники мають право обирати твори Олександри за бажанням.

Як розповів виданню дідусь поетеси Володимир Бевз, він особисто  завіз книги Олександри до Міносвіти наприкінці травня, а вже у липні отримав позитивну відповідь.

  • Першу збірку «Первоцвіт» свого часу привітав автор улюбленого Сашиного бестселера «Тореадори з Васюківки», класик української літератури Всеволод Нестайко, – розповідає Володимир Бевз. – Їх познайомив дитячий журнал «Барвінок», активною дописувачкою якого вона була. Нестайко благословив онучку на творчість. Другу книгу «Я лиш струна на арфі України» Олександра вичитала, але за життя так і не побачила надрукованої книги, збірка вийшла вже в пам’ять про неї.

Крім того, на рівні області ще наприкінці минулого року рекомендовано запровадити  на уроках рідного краю вивчення творів Олександри Бурбело. На таких уроках учні самостійно обирають  творчість того чи іншого письменника-земляка. А методисти вінницької школи № 26, де навчалася поетеса, розробили орієнтовний план-конспект для проведення уроку з вивчення творчості Олександри Бурбело.

Олекандра Бурбело (1 січня 1998 р. – 5 вересня 2013 р.) – авторка дев’яти поетичних  збірок, казок і оповідань. Переможниця всеукраїнських та міжнародних літературних конкурсів та фестивалів. У 2011 році вийшла її перша збірка «Первоцвіт». У 2015 році Олександра прийнята до спілки письменників України посмертно. Недописаними так і залишилися: роман про єгипетського фараона Тутанхамона, твори «Секрет постаті», «Подорож на місяць». Померла Олександра від невиліковної хвороби – муковісцидозу.

Фото vinrajrada.org.ua, головне – img.20minut.ua

Автор: Vежа

Адміністрація сайту

Поділитись публікацією
Вгору