× Пошук публікацій на Veжa
× Пошук публікацій на Veжa

У середмісті Вінниці реконструюють одразу дві пам’ятки архітектури. ФОТО

Наразі у Вінниці триває реставрація одразу двох пам’яток архітектури. Йдеться про житлові будинки, побудовані наприкінці ХІХ-го та на початку ХХ століття.  

Будинок, що розташований за адресою вулиця Соловйова, 3 планували відремонтувати ще з минулого року. В квітні 2018 року Виконавчий комітет міської ради надав дозвіл на розробку проектної документації департаменту міського господарства. А вже в березні цього року на Prozorro було опубліковано тендер на реконструкцію житлового будинку.

За підсумками аукціону перемогло ПП “Будівельна фірма Ремс”, а вартість робіт становить 7 631 063 гривень і 25 копійок

Будівлю було зведено наприкінці ХІХ століття. Варто зазначити, що початково там було три окремі будівлі, розташовані поряд. Всі вони належали вінницькому банкіру Йосипу Бернштейну. В 1900 році там відкрив свою фортепіанну фабрику підприємець Місевський, а з серпня по грудень 1919 року в будинку перебувала Начальна Команда Української Галицької Армії (вищий орган управління збройними силами ЗУНР). На відкритті відповідної меморіальної дошки була вперше презентована вінницька Почесна варта, вдягнена в однострої УНР. В одному з трьох будинків у довоєнний період проживав Олександр Соловйов, директор школи-гімназії № 17. Саме на його честь було названо вулицю. 

Наприкінці 40-х років ХХ століття на основі трьох будівель Бернштейна було побудовано одну чотириповерхову Г-подібну будівлю. Частина, що розташована безпосередньо на розі вулиць Соборної та Соловйова має п’ять поверхів. Будинок призначався для педагогічних працівників і досі має неофіційну назву Будинок вчителів

Реконструкція розпочалась наприкінці весни цього року. Планується, що робітники  демонтують металеві каркаси балконів, розберуть цегляні декоративні елементи стін, влаштують слухові вікна на будинку, оновлять покрівлю з металочерепиці та встановлять на ній декоративну огорожу, оновлять водостічні труби. На даху також з’явиться антикригова система. Фасад збираються утеплити мінеральними плитами, а після цього оздобити декоративними елементами і пофарбувати. Додатково планується відновлення асфальтобетонного покриття доріжок та тротуарів біля будинку. 

Роботи триватимуть до 30 листопада 2020 року

Інший будинок, реконструкція якого підходить до завершення, розташований на вулиці Миколи Оводова, 6. Тендер про його капітальний ремонт з утепленням фасадів було опубліковано ще в жовтні минулого року. Переможцем торгів стало ТОВ “Енергоагроімпекс”, яке зобов’язалось виконати роботи за 1 190 000 гривень. Ремонт будинку мав би завершитись до 31 травня 2019 року, проте він триває досі. 

Окрім цього, в лютому 2019 року було опубліковано тендер про капітальний ремонт покрівлі будинку. Переможцем аукціону знову стало ТОВ “Енергоагроімпекс”, а вартість робіт становить 855 000 гривень

Триповерховий житловий будинок було зведено в 1907-09 роках на замовлення лікаря М. Оксенгорна.  

В рамках ремонтних робіт передбачено заміну вікон у під’їзді, утеплення стін пінопластом, опорядження декоративною штукатуркою, фарбування та влаштування декоративних елементів фасаду з пінопласту. Ще в травні робітники заявляли, що ремонт триватиме понад місяць, проте, він триває й досі. 

Читайте також: П’ять століть історії: що було і що лишилося на вулиці Оводова у Вінниці

Фото Ольги Мірошниченко

Автор: Микола Геркалюк

Поділитись публікацією
Вгору