× Пошук публікацій на Veжa
× Пошук публікацій на Veжa

У садочках Вінниці завершують встановлення систем очищення води. ФОТОРЕПОРТАЖ

До середини травня цього року у Вінниці планують встановити системи 9-ступеневої очистки води в усіх садочках міста. Очищена вода буде використовуватись в якості питної, а також для приготування їжі або напоїв. 

Сьогодні, 24 квітня, садочок №35, де така система вже працює, відвідали міський голова Сергій Моргунов та очільниця Департаменту освіти Вінницької міської ради Оксана Яценко. Вони поспілкувалися з працівниками закладу, які запевнили, що дуже задоволені якістю очищеної води.

    

– На сьогоднішній день передбачено кошти, щоб завершити процес по всіх ДНЗ, а також НВК Десни – сказав Сергій Моргунов. – Ми поспілкувались з вихователями та працівниками харчоблоку, і вони дуже позитивно відгукуються про такі системи. Найголовніше, що це однозначно покращує стан здоров’я дітей.

Школи Вінниці стали першими в Україні, де встановили систему 9-ступеневої очистки питної води. Система виключає використання хлору, натомість воду насичують корисними для організму мінералами. Систему очищують раз на десять днів.

Комплексна очистка передбачає систему зворотнього осмосу (з води усуваються розчинені в ній речовини, органіка), 9 ступенів очистки, застосування ультрафіолетової лампи (для знищення бактерій) та мінералізатор.

– Минулого року в нас почалось встановлення фільтрів у 36 закладах загальної середньої освіти, також таке обладнання встановлено в 15 садочках. Це сума була 3,4 мільйона, цього року будуть встановлені фільтри ще у 33 садочки, на суму 2,4 мільйона гривень. До середини травня усі дошкільні заклади будуть мати дев’ятиступеневу систему очищення води, що зменшуватиме рівень захворюваності дітей, – розповіла Оксана Яценко.

Як відомо, так комплексно до рішення про забезпечення навчальних закладів очищеною питною водою в Україні підійшли вперше.

 

Після ознайомлення з системою очищення води, міський голова вирішив подивитись й на інші новації у садочку. Зокрема йдеться про спеціально облаштований цього року майданчик, де діти можуть вивчати правила дорожнього руху, а також вчитися поводитись у громадському транспорті. На майданчику встановлені макети різних видів транспорту та навіть магазину.

   

Як розповіли працівники закладу, у садочку зараз нараховується 10 груп, з яких дві – для дітей раннього віку. Загальна кількість дітей – 258. Як запевняють працівники, встановлення систем очищення води є неабияк доречним.

Очільниця департаменту освіти ВМР також розповіла, що цього року буде закрите питання й по встановленню пароконвектоматів в усіх дитячих садочках міста. За словами Сергія Моргунова, наступного року розглядатиметься можливість встановлення таких систем у міських лікарнях.

Зазначимо, тендери на встановлення таких систем очищення води у садочках, було оголошено ще у березні цього року.

Фото Ольги Мірошниченко

Читайте також:

У вінницьких школах встановлюють 9-ступеневу систему очистки води. ФОТО

У 12 садочках Вінниці встановили обладнання для приготування страв на пару. ФОТО

Автор: Юлія Плахтій

Журналіст

Поділитись публікацією
Вгору