У “Прозорих офісах” Вінниці запрацював сервіс “віртуального сурдоперекладача”

Вінницькі “Прозорі офіси” стали доступнішими для громадян із  порушенням слуху – у двох ЦНАПах запрацював новий сервіс, завдяки якому відвідувач може письмово або через перекладача жестової мови спілкуватися із працівником “Прозорого офісу”.

У тестовому режимі такий сервіс “віртуального сурдоперекладача” з’явився наприкінці минулого року, а тепер він запрацював у повному обсязі, повідомив на своїй сторінці у Facebook міський голова Вінниці Сергій Моргунов. Наразі сервіс працює у двох “Прозорих офісах” Вінниці – “Старе місто” та “Вишенька”.

  • Унікальний мобільний додаток ConnectPRO, розроблений українськими IT-фахівцями, дозволяє спілкуватися в режимі онлайн-чату. Завдяки йому мовлення співробітника “Прозорого офісу” перетворюється на текстові повідомлення, які надходять відвідувачу на його смартфон. Окрім того, у програмі є сервіс онлайн-сурдоперекладу – впродовж робочого дня у режимі відеозв’язку доступний сурдоперекладач, – йдеться у дописі.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ConnectPro: у “Прозорому офісі” на Вишеньці з’явився сервіс для глухих та слабочуючих вінничан

Тепер вінничанам з порушенням слуху буде простіше, наприклад, отримати послуги в департаменті соціальної політики – оформити допомогу чи субсидію.

Як раніше розповідав Vежі ініціатор створення додатку киянин Віталій Потапчук, такий сервіс доволі простий у використанні і безкоштовний.

  • Наразі у нашому суспільстві глухих та слабочуючих є люди, які віддають перевагу жестовому перекладу мови. Проте ми подумали і про тих, хто віддає перевагу письмовому варіанту спілкування, це також прекрасна можливість для тих, хто пізно втратив слух, або і зовсім не знає українську жестову мову. У нашому додатку ConnectPro ми про все це подумали.

Сергій Моргунов також зауважив, що хоча наразі такий сервіс функціонує лише у двох ЦНАПах, але в усіх “Прозорих офісах” міста працюють спеціалісти, які володіють жестовою мовою. Подібні навчання фахівців планують організовувати й надалі.

Фото з Facebook-сторінки Сергія Моргунова

Автор: Дар'я Гоц

Поділитись публікацією
Вгору