× Пошук публікацій на Veжa
× Пошук публікацій на Veжa

У пошуках «перснів», нестача бюлетенів і «забудькуватий» голова ДВК: зведення по порушенням на Вінниччині

12:14
Автор: Дар'я Гоц

Про те, наскільки область готова до виборів Президента України та які порушення були зафіксовані на дільницях, під час брифінгу розповіли перший заступник голови ОДА Андрій Гижко, заступник начальника поліції Руслан Мороз та керівник обласного осередку комітету виборців України Владислав Телень.

Сьогодні на Вінниччині працює 1650 ДВК. Владислав Телень розповів, що у школі №10 голова комісії не прийшов на початок засідання і комісія обрала нового головуючого. Згодом з’явився перший і виникла певна суперечка щодо того, що їм робити далі. Ще на одній дільниці у Вінниці виявилось, що одна людина проголосувала по своєму водійському посвідченню.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: “Мертва душа” і втрата печатки: перші вісім порушень у день виборів на Вінниччині

Щодо проблем, які виникали на території області, то фіксуються випадки, коли громадяни отримують біля ДВК “інструкції”, як правильно заповнювати бюлетені та проголосувати за того чи іншого кандидата. Такі випадки помічали в Могилів-Подільському районі та Гайсинському.

Владислав Телень також розвіяв деякі міфи щобо виборчого процесу. Зокрема, декілька днів країною ширилась інформація про тисячі перснів для членів ДВК з вмотованим стержнем ручки, за допомогою яких могли непомітно пошкодити бюлетені. Владислав Телень повідомив, що Тернопільській області навіть обіцяли нагороду тій людині, яка принесе такий перстень, однак поки що його ніхто не заносив.

Андрій Гижко повідомив про певні “курйози”, які не є порушеннями, однак траплялись нга Вінниччині з початку голосування. Зокрема, у декількох дільницях було менше бюлетенів, ніж потенційних виборців. Наприклад, на дільниці, яка працює в одному із санаторіїв Хмільника лікується 357 громадян, а бюлетенів завезли лише 300. Подібна ситуація трапилась у військовій частині у Гайсинському районі: на дільницю доставили лише 330 бюлетенів, а ще близько 70 військовослужбовців залишаться без можливості проголосувати. Андрій Гижко повідомив, що ЦВК пояснила малу кількість бюлетенів тим, що вони не очікують стовідсоткову явку на дільницях.

Владислав Телень також наголосив, що громадяни можуть голосувати з ID-картками, а члени ДВК не мають права вимагати підтвердження місця проживання чи реєстрації особи. Виборцю достатньо лише бути в списку та мати при собі документ. Перевіряти реєстрацію та навіть наявність вклеєних фото у 25 чи 45 років права не мають.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Вибори Президента України на Вінниччині. ОНОВЛЮЄТЬСЯ

Як повідомляють короткотермінові спостерігачі Громадянської мережі ОПОРА, у Вінницькій області на деяких виборчих дільницях один член комісії одночасно перевіряє виборця у списку та видає бюлетень, що суперечить законодавству.

На ДВК №050215, що у селі Губник Гайсинського району, один і той же член виборчої комісії надає виборцю список для підпису та у позначеному місці на контрольному талоні виборчого бюлетеня вписує своє прізвище, ініціали, розписується та проставляє номер, за яким виборця внесено до списку виборців на дільниці. Так працює 10 членів виборчої комісії. У коментарі спостерігачу ОПОРИ секретар ДВК зазначила, що комісії так зручно працювати, таким чином вони працювали завжди і не  вважають це порушенням.

Така ж ситуація на ДВК №050627, що у селі Дяківці Літинського. Так працює 6 членів виборчої комісії.

Відповідно до частини 1 статті 76 Закону України «Про вибори Президента України»: при проведенні голосування на виборчій дільниці два члени дільничної виборчої комісії надають виборцю можливість проголосувати: один член дільничної виборчої комісії за умови пред’явлення виборцем одного з документів, зазначених у частині другій статті 2 цього Закону, та наявності виборця у списку виборців на відповідній виборчій дільниці надає виборцю список для підпису; другий член дільничної виборчої комісії у позначеному місці на контрольному талоні виборчого бюлетеня вписує своє прізвище, ініціали, розписується та проставляє номер, за яким виборця внесено до списку виборців на дільниці.

 

Вгору

Дякуємо!

Тепер редактори знають.