× Пошук публікацій на Veжa
× Пошук публікацій на Veжa

У пошуках кавуна: у Вінниці діти зібрали літній врожай на міському городі біля Вежі

Кавун, диня, полуниця, баклажани, помідори та огірки – ця та ще багато іншої смакоти вже достигає у «Європейському саду» на однойменній площі в самому центрі Вінниці.

Сьогодні, 10 серпня, вінницька малеча в рамках проекту «ОгоРодина» зібрала зовсім невеличку частину врожаю, яку навесні сама й засіяла. Наступну збиратимуть вже на початку вересня – тоді з овочів приготують борщ та пригостять ним усіх бажаючих скуштувати те, над чим дітки працювали протягом весни, літа та місяця осені.

   

Сьогодні ж близько 20 дівчаток та хлопчиків більше розважалися, аніж працювали. Перше та головне завдання – знайти єдині на всьому городі кавун та диню. Діти логічно шукали все у овочах, та потім ведуча порадила пошукати й у квітах. Відтак, із цією справою швидко впорались дівчатка, а інші овочі більше приносили дорослим – хлопчики.

       

Зрештою, великого кавуна мусили діставати дорослі жінки – з’їсти його мали трохи пізніше.

Потім дітки відповідали на різноманітні питання ведучої, яка також загадувала малечі загадки.

 

Наступне завдання було таке: зобразити на асфальті крейдою малюнок того чи іншого овочу. Втім, декому з діток спочатку було важко навіть тримати в руках крихкий шмат крейди: вони його впускали, сопіли, зосереджено прикушували собі губи та врешті на асфальті теж з’явився «город». За старання дітям вручали зошити, блокноти, магніти та інші дрібнички.

    

Поруч із майданчиком діяла соціальна акція: морозиво продавали за ту вартість, яку покупець назве сам.

 

  • Всі кошти ми направимо на допомогу для дитячих будинків, як саме – залежить від загальної суми, – пояснює Вікторія Ілікчі, представник «морозивного» спонсора.

   

Як зазначила дівчина, діти в основному купували морозиво за гривню, та в середньому за «ріжок» чи смакоту в «стаканчику» дорослі віддавали по 5-6 гривень. За годину таким чином було продано понад 50 порцій морозива.

По завершенні свята діти, батьки та відвідувачі дійства змогли поласувати головним «героєм літа» – соковитим кавуном.

 

Наразі свого часу ще чекають полуниця, помідори, капуста, баклажани та інші овочі, які у вересні малеча зварить у борщі.

 

Також організатори запросили дітей та дорослих на Фестиваль піщаних скульптур, який відбудеться у Вінниці вже завтра.

До речі, весь час під час заходу лунала музика, про яку опитані батьки казали: «Нарешті, нарешті гарна українська музика на дитячому святі!». Й справді, за суб’єктивною оцінкою автора, дитячі пісеньки на цьому заході були добрі, милі та як і має бути – по-дитячому змістовні.

Ініціатива заходу належить Центру підліткових клубів «Універ» та його маленьким вихованцям.

Фото Андрія Завертаного

                                     

Автор: Юлія Плахтій

Журналіст

Поділитись публікацією
Вгору