× Пошук публікацій на Veжa
× Пошук публікацій на Veжa

У парку Ющенка планують висадити понад 700 дерев і кличуть вінничан на допомогу

У парку біля психіатричної лікарні Ющенка планують висадити понад 700 дерев, аби відновити парк після буревію та спилювання аварійних дерев.

Як повідомила сьогодні, 18 березня під час прес-конференції головна лікарка закладу Софія Кучерук, висадити планують дерева, які найкраще приживаються в наших умовах: дуби, клени, липи, граби, ясени та берези. Окрім того будуть висаджувати також ялинки, але в невеликій кількості через те, що наразі в Україні та Європі загалом ялини масово сохнуть.

Для того, аби висадити всі ці саджанці, працівникам парку потрібна допомога небайдужих, яких вони закликають прийти в парк 23 березня о 9:00 з боку вулиці Зодчих.

Як повідомила Кучерук, вперше дерева в цьому місці висадили ще в 1899 році співробітники та пацієнти тоді ще Подільської психіатричної лікарні. Це місце передбачалося для прогулянок та реабілітації пацієнтів, однак після забудови району, парк Ющенка став популярним місцем відпочинку не лише для мешканців навколишніх будинків, але й туристів. З 2010 року цей парк допомагає облаштовувати забудовник – концерн “Поділля”. Так тут зявився паркан, асфальтовані доріжки, лавки та урни для сміття. Однак з плином часу дерева старішали і кілька сотень аварійних дерев довелося зрізати. Ще 12 дерев – які не вважалися аварійними – зламалися під час нещодавнього буревію.

За словами місцевого депутата Андрія Очеретного, який також є заступником гендиректора концерну “Поділля”, окрім висаджування нових дерев, концерн також планує огородити новим парканом той бік парку, який межуватиме з новою школою, котра зараз споруджується в районі “Поділля”. Окрім того в парку планують відновити спортивний майданчик:

– Якщо ви побачите якісь будівельні роботи на території парку, то знайте: тут може збудований виключно спортивний майданчик + зелені насадження. Жодного іншого будівництва на території парку Ющенка бути не може. Принаймні, поки я лишатимусь головним лікарем, – підсумувала Софія Кучерук.

Автор: Андрій Качор

Головний редактор Vежі

Поділитись публікацією
Вгору