× Пошук публікацій на Veжa
× Пошук публікацій на Veжa

У наступному році вінницький аеропорт можуть закрити на реконструкцію

Аеропорт Вінниця вже наступного року може отримати державне фінансування на реконструкцію злітно-посадкової смуги, руліжної доріжки та перону, що дозволить йому приймати літаки найбільших авіакомпаній світу.

Про це сьогодні повідомили у Вінницькій міській раді під час підписання Меморандуму з міністром оборони України Степаном Полтораком.

  • Меморандум передбачає спільне використання летовища військовими та для цивільних польотів. До цього ми мали юридичну колізію, коли злітна смуга як об’єкт перебуває у власності вінницької громади, а земля під нею – у власності Міністерства оборони. Це не давало нам змоги виготовити повністю проектно-кошторисну документацію. Тепер такі перепони знято, – заявив міський голова Вінниці Сергій Моргунов.

  • Зараз ми займаємося проектуванням реконструкції аеропорта, це надскладне завдання, яке здатне виконати лише деякі підприємства. Треба розуміти, шо вимоги до аеропортів цивільної авіації значно суворіші, ніж до військових. Ми очікуємо фінансування з державного бюджету, точну суму знатимемо після розробки проектно-кошторисної документації, однак схожі об’єкти , наприклад, в Румунії коштують порядку 50 мільйонів євро, – сказав заступник міського голови Владислав Скальський.

Окрім того Владислав Скальський зазначив, що перед початком реконструкції, щонайменше за півроку потрібно буде попередити авіакомпанії, аби вони не продавали квитки для вильотів з Вінниці на період реконструкції.

Нагадаємо, раніше на сайті Вінницької міської ради повідомлялося, що переговори з Міністерством оборони по цьому питанню тривали протягом року.

«Суть в тому, що злітна смуга є власністю територіальної громади міста Вінниці, а земельна ділянка належить Міністерству оборони. Тому необхідно було визначити юридичні аспекти, які прописані в цьому Меморандумі, щодо важливості отримання земельної ділянки на умовах суперфіцію. Це дає нам можливість провести державну експертизу щодо проектно-кошторисної документації по реконструкції самого аеродрому, а саме, злітної смуги і дозволить інтенсивніше розвивати різні напрямки авіасполучень, як за межами України, так і внутрішніх рейсів», – прокоментував тоді важливість цього питання міський голова Сергій Моргунов.

Читайте також: Вінницький аеропорт у 2017 році перевіз близько 50 тисяч пасажирів

Фото Андрія Завертаного

     

Автор: Vежа

Адміністрація сайту

Поділитись публікацією
Вгору