У міськраді Вінниці зроблять душову для чиновників, які їздять на велосипедах

Найближчим часом працівників муніципалітету збираються пересадити на велосипеди. Тож аби по приїзді на роботу їм було комфортніше працювати, у міській раді встановлять душ. 

Відповідний тендер опублікували вчора на сайті публічних закупівель Prozorro. Замовником є виконавчий комітет міської ради і на облаштування душових виділяють щонайбільше 996 064 гривень.

Для цього необхідно буде спеціально реконструювати приміщення, площею 58 кв.м. Виконати роботи необхідно до жовтня поточного року.

Згідно дефектного акту, необхідно буде встановити одиночні умивальники з підведенням холодної та гарячої води, встановлення душові сталеві піддони та змішувачі (16 штук), а також обладнати душову індивідуальним водяним нагрівачем. Звичайно, також необхідно буде забезпечити водопостачання та водовідведення.

Як підтвердив Vежі керівник розвитку велоінфраструктури міста Андрій Сорокін, душові будуть призначені для потреб чиновників, яких незабаром збираються пересадити на велосипеди (аби стимулювати їх у робочий час пересідати з автівок на екологічніший вид транспорту). Закупівля велосипедів вже на фінальній стадії і для працівників міської ради придбають 32 звичайних велосипеди, а також 8 електробайків. Щоправда, роздаватимуть їх не всім бажаючим.

– На всіх бажаючих цих велосипедів просто немає. Швидше за все, це буде для департаментів та комунальних підприємств, робота яких пов’язана з частими пересуваннями, моніторингом міста… Перевагу будемо надавати саме їм, але у будь-якому випадку ці велосипеди будуть стояти на спеціальній парковці для працівників міської ради. Тендер на її облаштування очікуємо з дня на день.

– Усі ці велосипеди будуть там і, думаю, за необхідності можна буде їх видавати під якусь особисту відповідальність бажаючим. Але мав би бути певний облік того, де ці велосипеди і в якому вони стані, тому що без цього обліку велосипеди за деякий час розваляться, але хто це зробив буде незрозуміло. Щоправда, чіткої програми, як це виглядатиме, ми ще не маємо, але й парковки ще немає.

Читайте також: Скільки коштує прокат велосипедів у Вінниці. ОГЛЯД

Користуватися велосипедами чиновники не зможуть, поки не буде облаштовано хоча б парковку, а враховуючи те, що й душову мають облаштувати до жовтня (коли велосезон вже закінчується), 2018 рік можна розглядати як тестовий та підготовчий період, аби вже з наступного року чиновники змогли із комфортом використовувати велосипеди.

Андрій Сорокін також наголосив, що створення такої велопарковки для чиновників та душової в адміністративній будівлі – це скаладова велопроекту, який реалузують у місту за підтримки Швейцарії.

Зауважимо, що іноземні партнери надали близько 7,5 мільйонів гривень на створення муніципального велопрокату, створення велошколи для вінничан (відкриття якої заплановано на День Європи у центральному парку), закупівлю 36 велопарковок для бюджетних установ міста, та купівлю 40 велосипедів для муніципалітету. Вінницька міська рада мала лише забезпечити власний внесок з бюджету у вигляді велопарковки біля будівлі виконкому та облаштування душової.

Автор: Дар'я Гоц

Поділитись публікацією
Вгору