× Пошук публікацій на Veжa
× Пошук публікацій на Veжa

У міській раді відповіли на петицію про безкоштовний проїзд для школярів

Нещодавно було зареєстровано петицію до міської ради щодо запровадження безкоштовного поїзду в муніципальному транспорті для учнів. Ініціатива зібрала вдвічі більше необхідної кількості голосів та була розглянута владою міста. 

Нагадаємо, що в своїй петиції вінничанин Ігор Матіяш зазначав, що учні шкіл не мають доходів та є соціально незахищеною частиною населення. Ще однією причиною введення безкоштовного проїзду для школярів чоловік зазначив те, що “держава не фінансує належним чином навчальні заклади і частина затрат падає на плечі батьків”. Таку ідею підтримали 726 містян.

Минулого тижня у міській раді надали відповідь на петицію. Згідно з поясненнями чиновників, безкоштовний проїзд школярів спричинить небажане навантаження на міський бюджет.

Вказано, що у міському бюджеті щорічно передбачаються видатки на надання муніципальних пільг, допомог та компенсацій мешканцям міста. Зокрема, існують пільгові проїзні квитки для учнів середніх загальнооствітніх шкіл, професійно-технічних навчальних закладів та студентів вишів. Вартість таких пільгових квитків для учнів становить до 70 відсотків повної вартості, а для студентів – 50 відсотків.

На сьогодні, вартість місячного проїзного квитка для учнів становить 100 грн на один вид транспорту і 110 – на два види. Для студентів 150 та 170 грн відповідно. Вартість загального проїзного квитка від 300 до 500 гривень.

– Таким чином, проїзд учнів у міському електротранспорті та автомобільному транспорті загального користування, який працює в звичайному режимі руху, становить лише 30 % вартості за умови придбання проїзного квитка, – вказано у відповіді. – Цього року у міському бюджеті передбачені видатки у сумі 8610,722 тис. грн. на компенсацію витрат за проїзд учнів у міському електротранспорті та автомобільному транспорті загального користування, який працює в звичайному режимі руху.

Підсомувуючи інформацію, зазначено, що застосування додаткових муніципальних пільг, допомог та компенсацій мешканцям міста спричинить додаткове навантаження на міський бюджет, що негативно вплине на його виконання.

Автор: Vежа

Адміністрація сайту

Поділитись публікацією
Вгору