× Пошук публікацій на Veжa
× Пошук публікацій на Veжa

У книгарні «Є» засвітять «Зорі в квадраті»

«Зорі у квадраті» Ольги Ковалевської – мелодійна та ніжна назва для збірки поезій, яка вже завтра лунатиме в книгарні «Є».

Багато поезії, щирих розмов та «зірок у квадраті» буде 21 червня о 18.30 в книгарні «Є». Свою першу поетичну книгу вінничанам презентує Ольга Ковалевська.

Літературознавці та філософи часто називають поезію «алгеброю метафор». Цю тезу підтверджує назва книжки Ольги Ковалевської – «Зорі у квадраті». Однак, математики тут небагато, – значно більше світлої наївності та нещадної самоіронії з вуст дитини, яка виросла, але так і не подорослішала. Філософія цієї книжки заснована на фундаментальних речах – любові до людей та світу. Тож перехід від фізики до метафізики можна і не помітити…За словами Ольги Ковалевської, географія книжки охоплює чотири міста: Хмельницький, Кам’янець-Подільський, Київ та Суми. «Найбільш ранні вірші писались у віці 15 років, – каже авторка. – Найпізніші – ті, що писалися нещодавно. Тобто під цією обкладинкою вмістились 15 років життя: спостережень, філософських роздумів, любовних історій» – пишеться в анотації книги.

 

Арт-менеджер книгарні «Є» та модератор зустрічі з поеткою Олександр Вешелені називає цю книгу абсолютно цілісною.

  • У «Зорях у квадраті» найбільше підкупляє дивовижна цілісність – недарма це саме поетична КНИЖКА, а не збірка. Щось подібне я відчував при читанні минулорічних книжок Олени Гусейнової і Леся Белея – відчуваєш дуже цілісний світ зі своїми поетичними вимірами, ба навіть законами (недарма тут переплетено астрономію, ландшафтну географію, ботаніку та астрономію). І цей світ безперечно не був би повний без чудових і водночас дуже різних колажів, створених друзями авторки. Словом, все тут смачно, глибоко і по-справжньому, – говорить Олександр.

Поетка, письменниця, головна редакторка та співзасновниця «Видавництва Старого Лева», де і вийшла поетична книга Ольги Ковалевської Мар’яна Савка відзначає, що «Зорі у квадраті» складаються в одну історію.

  • Ця книжка для мене – це історія дівчинки, яка, дорослішаючи, обрала вірші інструментом власного пізнання світу.

Дізнатися більше про книгу та почути поезію у виконанні авторки вінничани зможуть вже завтра.

Вхід вільний.

Ольга Ковалевська – журналістка, поетеса. Народилася у Хмельницькому. Закінчила Інститут журналістики КНУ імені Тараса Шевченка. Протягом 2007-2010 рр. отримала музичну освіту у студіях при Національній заслуженій капелі бандуристів та Народному хорі ім. Верьовки. Була ведучою «Яскравого радіо» (м. Київ), де створювала програми про провідних українських музикантів і культурних діячів. Співпрацювала з Сергієм Фоменком (гурт «Мандри»), скрипалькою Мирославою Которович та джазовим гуртом «JT Fresh» як PR-менеджер. Вела програму «Сумщина Incognita» на телеканалі UA:СУМИ. Протягом 2016 року організувала творчі проекти у Сумах: музично-поетичну виставу «Двічі нескінченність» за участі Каті Chilly та Романа Гриньківа; виставку колажів до власних віршів «Зорі у квадраті». Мешкає в Сумах.

Фото: starylev.com.ua

Автор: Марина Однорог

Поділитись публікацією
Вгору