× Пошук публікацій на Veжa
× Пошук публікацій на Veжa

У Гнівані витратять майже мільйон євро на енергоефективність

На Вінниччині за підтримки ЄС до 2021 року планують втілити проект «Енергоефективний Гнівань – енергетична політика сталого розвитку міста Гнівань». Нині вже розпочато його реалізацію. 

Як повідомляє Вінницька обласна державна адміністрація, під час прес-конференції, що була присвячена проекту, його загальний бюджет складає 970,913.00 євро. 78% від цієї суми надає Євросоюз, а 22% (213,601 євро) – громада міста.

За ці кошти протягом 2018-2021 років планується:

– здійснити комплексну енергомодернізацію 4-х муніципальних дитячих садочків у Гнівані

– створити та налагодити роботу відділу енергоменеджменту Гніванської міської ради

– здійснити інформаційно-навчальну роботу щодо впровадження енергоефективних заходів, передбачених у «Плані дій сталого енергетичного розвитку до 2020 року м. Гнівань».

Як повідомив Андрій Кавунець, представник ГО Єврорегіон «Дністер», у ІІ конкурсі енергоефективних проектів брали участь понад 100 учасників. Та лише 14 проектів отримали кошти Єросоюзу на реалізацію, в тому числі шість проектів з України. Найменше місто, яке отримало фінансування від ЄС, стала Гнівань.

Одним із головних пріоритетів Проекту є відповідність модернізації будівель європейським стандартам будівництва та безпеки. Тому остаточне визначення того, які заклади освіти будуть термомодернізовані у рамках проекту, відбудеться відповідно до рішення Представництва ЄС в Україні на основі матеріалів технічного обстеження будівель. Обстеження уже виконано в вересні 2018 року.

Наступним етапом компоненту стане влаштування енергоаудиту будівель та виготовлення проектно-кошторисної документації. Після цього розпочнуться будівельні роботи для термомодернізації закладів освіти, підрядники яких будуть визначені у рамках тендерних процедур.

В залежності від потреб закладу, до таких видів робіт відносяться: термоізоляція стін, цоколю, перекриттів підвалів, ремонт елементів конструкції дахів із ізоляцією перекриттів, заміна вікон і дверей, монтаж системи рекуперації повітря, реконструкція системи опалення з встановленням терморегуляторів, реконструкція індивідуальних котелень із встановленням приладів погодного регулювання подачі теплопостачання та лічильників тепла, утеплення магістральних тепломереж, модернізація системи внутрішнього освітлення, тощо.

Проект фінансується Європейським Союзом в рамках ініціативи EU4Energy та програми «Угода мерів – Демонстраційні проекти» та реалізується Гніванською міською радою у партнерстві з Громадською організацією «Єврорегіон «Дністер».

Автор: Юлія Плахтій

Журналіст

Поділитись публікацією
Вгору